Wpis z mikrobloga

W sumie to mi się przypomniało, że już po drugiej podwyżce stóp do znajomej przyszedł janusz właściciel i powiedział:

- Hehe no wie pani, czynsz musi iść w górę.

Znajoma 2 dni później dzwoni do janusza:

- Hehe wie pan, wyprowadzam się od grudnia.

Mieszkanie w efekcie stoi puste, z wyższą ofertą na gumtree, której nikt nie chce. XD

#nieruchomosci #mieszkanie #wynajem #takbedzie
  • 68
  • Odpowiedz
Pod warunkiem że może się obejść.


@K-S-: A tak to oczywiście prawda, jednak masę firm robi rzeczy bez których można się obejść różnego rodzaju zachcianki, ja tam już od dawna uczę się Czeskiego
  • Odpowiedz
@Kroledyp: ale stwierdzenie że zawsze koszty i ciężar ponosi odbiorca końcowy jest nie prawdziwe na gruncie samej ekonomii. Nie rozumiem jak można uważać się za oświeconego człowieka który zna się na gospodarce w przeciwieństwie do tzw lewaków, skoro te osoby same nie mają wykształcenia ekonomicznego i za takie "prawdy" jak te które przytoczyłeś, dostaliby na uniwerku zjebe i oblali głupiego kolosa.

Ciężar czy to podwyżek podatków na dobra i usługi
  • Odpowiedz
@mickpl: Już dostajecie urojeń od bycia #!$%@? w fiacie, nawet jakby ceny mieszkań spadły to i tak pewnie jakbyście sobie kalkulowali ile byście zyskali czekając to byście doszli do wniosku, że byście byli i tak do przodu kupując parę lat temu.
  • Odpowiedz
@marcaj: @mickpl: Warto zauważyć, że bardzo dużo firm przeszło na model pracy zdalnej bo były poniekąd do tego zmuszone (pandemia). I nie tylko segment IT ale także sektory bankowe, czy większość prac biurowych. W efekcie ludzie wracają do własnych miast bo po co mają przeznaczać sporą cześć pensji na wynajem, skoro mogą pracować skąd tylko chcą.

Niech jeszcze uczelnie przejdą w 100 % na zdalne to się okaże,
  • Odpowiedz
@wiluxpl: no fajne fajne te analizy, szkoda że nie znajdują pokrycia w rzeczywistości.
Polecam również raport expandera dotyczący wzrostu cen najmu w III kwartale 2021.

Twoja analiza jest trochę w stylu @czacha który stwierdził że bilety autobusowe drożeją więc ludzie będą chodzić pieszo i kupił akcje CCC ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mickpl: To jakiś bait z tym właścicielem. Przecież obecnie rat za kredyty doszły do poziomu sprzed pandemii.
Ceny za czynsz w spółdzielniach mogły pójść do góry o 5-10% to fakt od cen bazowych. Jedynie co poszło znacznie to koszt wody + śmieci oparte na wodzie i jak ktoś dużo się myje to rachunki mogą być odczuwalnie większe.
  • Odpowiedz
@p0lybius co do zasady masz rację, ale przykład akurat mocno nietrafiony - jak sam to nazwałeś - pasjonat czegoś niszowego jak kasety VHS nie kupuje ich ze względu na niską cenę, procentowa podwyżka nie będzie miała dla niego żadnego znaczenia. Lepszym odniesieniem byłyby usługi lub produkty modne i stosunkowo drogie w danym czasie, jak nie wiem, trener personalny...
  • Odpowiedz
Pamiętam jak z rok temu 3/4 wykopu grzmiało że się niczego nie boi podwyżek/pisu bo wszystko przerzucą na odbiorcę końcowego ( setki plusów ) Każdy mój komentarz że odbiorca końcowy w końcu tego nie udźwignie i zrezygnuje z towaru/usługi spotykał się ze śmiechem ( wtedy miałem rekord minusów )


@Kroledyp: tak było, pamiętam Chwała Ci wielki i jedyny znawco ekonomii, niegodni jesteśmy twej mądrości, tylko ty jeden jest taaaaki mądry,
  • Odpowiedz
@Kroledyp:

Każdy mój komentarz że odbiorca końcowy w końcu tego nie udźwignie i zrezygnuje z towaru/usługi spotykał się ze śmiechem ( wtedy miałem rekord minusów )

Powodzenia z rezygnowania z dachu nad głową ekonomisto z wykop pel.
  • Odpowiedz
tak było, pamiętam


PS to prawda


@ryhu: O przypomniałeś mi jeszcze jak Twoja stara do mnie przychodziła pokręcić się na karuzeli, to były czasy
PS to żart
  • Odpowiedz
@marcaj: Ale ja nic nie analizuję, po prostu mówię, że coraz więcej ludzi pracuje z innego miejsca niż znajduje sie firma. I to czysta obserwacja ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Polansky: pasjonat może i nie kupuje ze względu na niską cenę, ale może przestać kupować ze względu na wysoką. Analizujemy popyt jako całość, nie pojedynczego konsumenta. Jeśli cena kaset wynosi weźmy 20 złotych a podatek weźmie 5 złotych od sztuki, to jak ktoś kupuje zawsze 4 kasety i wydaje 80 złotych, to po zmianie musiałby wydać już 100 zł. Więc na pewno w skali całej sprzedaży, popyt spadnie a przy
  • Odpowiedz
końcowy w końcu tego nie udźwignie i zrezygnuje z towaru/usługi spotykał się ze śmiechem


@Kroledyp: mi każdy pisał że na jego "towary/usługi" zawsze będzie popyt xD

Eh bajkopisarze albo zwyczajni kłamcy.
  • Odpowiedz