Wpis z mikrobloga

kimś kto zna się na filmach


@Narcyz_: No właśnie sprawdziłem wyrywkowo jak się zna. Włączyłem randomowo i usłyszałem jak gość w tej recenzji twierdzi ze wiedzmini powinni być pokazani jako jacyś bracia czy coś takiego i w Kaer Morhen powinno być przyjaźnie bo się wszyscy znają, wspólnie wiele razy walczyli itp. Nie wiem skąd mu się to wzięło ale to bzdura. Wiedźmini to quasi organizacja wojskowa więc zasady relacji powinny być
bo był z innej szkoły


@PanHagrid: No właśnie, były różne szkoły, ci ludzie mimo że tego samego fachu nie znali się. Ci z tej samej szkoły też się mogli nie znać, wystarczy że próby trawy i szkolenie przechodzili w innych latach. Jeździli w pojedynkę. Nie ma ani jednej sceny we wszystkich książkach Sapka w której Geralt robi cokolwiek związanego z zabijaniem potworów z jakimś innym wiedźminem. Te wszystkie elementy, że Wiedźmini
@Thorkill: w Kaer Morhen z serialu (a o tym jest obecny temat rozmowy) masz tylko Wiedźminów ze szkoły wilka, wszyscy się znali, bo to jedyne pozostałości po czystce

niejedną zimę razem spędzili w ich długim życiu, jakieś sugestie, że się słabo znali nie mają sensu
w Kaer Morhen z serialu (a o tym jest obecny temat rozmowy) masz tylko Wiedźminów ze szkoły wilka


@PanHagrid: A z czego to wnioskujesz? Wskaż mi scenę w serialu która przekazuje takie info. Być może jest tylko tego nie wyłapałem.
@Narcyz_: Xd na łeb upadłeś? Na temat technikaliów można się wypowiadać, ale cała otoczka, dobór aktorów czy jakość adaptacji jest kwestią odczuć fanów którzy czytali książkę i ich wyobrażeń które sobie wykreowali je czytając.
Co to wogóle za #!$%@? by słuchać jakieś typa z dupy który uważa że ma patent na nieomylność i wiedzę absolutną.
@Narcyz_: jak zwykle spłycacie i mówicie o skrajnych opiniach. Zgadzam się z nim na filmie w 100%, ale to nie znaczy że nie mogłem cieszyć się tym serialem. Według mnie jest duży skok w porównaniu do 1 sezonu, jakby chociaż część scenarzystów zrozumiało o co chodzi. Jest jeszcze szansa że w 3 sezonie gdzie będzie prawdopodobnie nawiązywał do najlepszego tomu sagi (a raczej który najbardziej nadaje się na serialową adaptację) będzie
@WOiOwnik:

Jaki patent na nieomylność? Chłop przez całe życie przestudiował pewnie tysiące filmów, w tym filmiku nie mówi "nie podoba mi się i #!$%@?" tylko zwraca uwagę na konkrety i sypie argumentami - jeśli się z nimi nie zgadzasz, to możesz odnieść się do tych argumentów, powiedzieć "no tak, ale w filmie x/y taka kompozycja kadru i takie ustawienie świateł spowodowało x/y", "tego typu środki reżyserskie są charakterystyczne dla kina x/y",