Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#ciaza #bekazpodludzi #zalesie #pracbaza #januszebiznesu
I w takiej g---o firmie muszę pracować.

Moja żona zaczęła rodzić w niedziele po 22.
Jestem z nią właśnie na porodówce.
Zadzwoniłem o 7 do szefa że muszę wziąć urlop na żądanie bo żona rodzi.

"Masz dzisiaj być w pracy i mnie to nie obchodzi. We wtorek sobie możesz iść na wolne, dzisiaj wszystko ma być zamknięte bo koniec roku"

Dodam, że 6 lat tam pracuje i nigdy w życiu nie wziąłem urlopu na żądanie.
Jakiś lekarz z porodówki wystawił mi L4 na 3 dni.

Jak wrócę do roboty to składam wypowiedzenie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61c0517bddfc93000ae0a36d
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Wesprzyj projekt
  • 51
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@umtali: Jasne, też mi się zdarzyło czasem pracować w święto, ale o ile przebolałbym brak wolnej majówki czy coś takiego, tak szefa bezczela, który wymaga ode mnie ratowania sytuacji w pracy w super ważnym dla mnie, prywatnym czasie już nie. Trzeba mieć swoje granice i ich pilnować
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Mi jak żona zaczęła rodzić to "na żądanie". Krótka piłka: nie będzie mnie i już - deal with it. Jak trzeba było zabrać ją i córkę ze szpitala: tacierzyński na dwa dni. Teraz L4 - opiekuńcze do końca roku. A pracuję w handlu. A jest grudzień. Oczywiście "tacierzyński" w styczniu. Nikt jakichś większych problemów nie robił.
  • Odpowiedz
Zrobienie cokolwiek innego niż wypowiedzenie to zły ruch.

J---ć janusza.


@ChickenDriver: Słabo kombinujesz... @AnonimoweMirkoWyznania: Weź dwa tygodnie tacierzyńskiego. Następnie wybierz zaległy urlop.
Potem możesz podzielić się macierzyńskim z żoną - żona może oddać Ci ostatnie 2-3 miesiące macierzyńskiego albo i więcej (chociaż ja na jej miejscu nie chciałabym zaraz po połogu do pracy wracać). Potem urlop rodzicielski również możesz wziąć zamiast żony albo możecie podzielić się nim pół
  • Odpowiedz