Wpis z mikrobloga

#gorzkiezale #pcmasterrace sprzątałem biurko i dotknąłem wyłącznika od listwy (patrz foto jaka "listwa"), i zwara się zrobiła, bo jest to gówniane jakieś cuś. Normalnie jakby w połowie się włączył i wyłączył, tak wiecie, po środku...

No i spalił mi się komp :D Może tylko PSU, czekam na amazon jak mi dziś przywiozą drugi, bo na krótko jak spinaczem startuje psu to nie krunci wiatrak, ani prądu na liniach nie ma (te 5v np).

Ale jak się dalej coś #!$%@?ło przez to badziewie to ładnie... Bo rtx3070, ryzen 5 5600... :(
źródło: comment_1639803228THnogiDztaWb1p5alt0qkI.jpg
  • 20
@oran: Taka sobie marka, ale na pewno padł zasilacz a dokładnie pewnie jakiś kondensator albo mosfet.
Koszt części pewnie 2-30zł.

@RolnikSamWdolinie: Przecież napisał, że uruchamiał zasilacz i ten włączał się na moment, to widać z czym problem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JoeBlade: Marka o zasilaczu nie mówi nic. Liczy się konkretny model. Seasonic ma przedstawicieli w topowych tierach i tych zdecydowanie odradzanych, podobnie jak z resztą praktycznie każdy inny producent. Mi się trafił niedawno wadliwy wzmacniacz od EVGA(budżetowy, najniższy certyfikat), czyli powinienem założyć, że to taka sobie firma?
@oran: nie rozumiem z postu co dokladnie zrobiles ze komp ci sie spalil, nacisnales na obudowie przedluzacza przycisk? i jak to ci niby psu zfajczylo xDD
@Zerp: zobacz jakie to jest gówno :P przycisk "lata", lekko co prawda, ale ma luz no i wcisnął się tak, że był na włączeniu i wyłączeniu w ciągu sekundy milion razy (po prostu nie wyłączyłem go a tak jakby wcisnąłem trzecią opcję, która spowodowana jest #!$%@? jakości przełącznikiem). Zwara po prostu na włączniku.

A teraz update - mam dark power 11 1200watt teraz i działa wszystko :)

@Ralphs

seasonic z gold
Zwara po prostu na włączniku.


@oran: jak zwarcie moglo wystapic na włączniku skoro tam rozłączasz tylko faze? pozatym nawet jesli by tam zwarcie wystapilo to dlaczego mialby sie psu upiec
@Zerp: gdy wciskasz włącznik a on nie rozłącza do końca fazy a łączy i rozłącza w ciągu paru sekund milion razy - przy poborze powiedzmy z 300 watt, występuje przepięcie jakieś i poszło w świat, tj w psu. Jak wcisniesz do połowy tak jakby włącznik światła, to to mruganie światła i syczenie z gniazdka to nie jest zwarcie? Może inaczej się to nazywa, przepięcie? Ale właśnie to nastąpiło...
to nie jest zwarcie? Może inaczej się to nazywa, przepięcie? Ale właśnie to nastąpiło...


@oran: zwarcie to jest jak zewrzesz dwa bieguny zrodla prądu, a przepiecie to jest poprostu wyzsze napiecie wystepujace w sieci z wielu roznych powodow

nie twierdze ze klamiesz, poprostu zasilacz musial byc trafiony
@Zerp: no to co jest gdy wcisniesz przełącznik do połowy gdy zapalasz światło? Jak jest gówniany to się iskrzy i powstaje jakieś zwarcie. Więc tak. A zasilacz nie był trafiony na 100%. Tak samo jak źle podłączysz kabel od zasilania do psu to może ci wywalić zasilacz albo i dalej... Bo robi się zwarcie? To tak samo było tutaj. Widziałem normalnie iskry z przełącznika i korki w domu #!$%@?ło.
@oran: zapłać panu elektrotechnikowi to ci wytlumaczy czemu dwa druty przy połączeniu zaczynaja iskrzyć, ja nie bede ci tlumaczyc podstawowych zagadnien fizycznych
@oran: Mogło coś ocipieć w układzie od PFC przy takim niestabilnym podłączeniu i wywaliło tylko bezpiecznik. Jeśli tak, to jest szansa, że po samej wymianie ruszy. Niezależnie co padło, to za 50 z wysyłką odkupię, bo potrzebuję taki uszkodzony sprzęt do nagrania filmu. Jak coś to daj znać na pw.
@oran: wyslij go na gwarancje bo pewnie masz 10 lat GW skoro to focus gold. A tych januszy elektroniki co sie pusza, ze seasonic, jedna z najlepszych firm, producentow oem to taka sobie firma to olej bo tylko ostrza sobie zeby na Twoj zasilacz. Nagle wszyscy chetni na darmowe diagnozy i naprawy xD