Wpis z mikrobloga

@mariopbc: nie popieram obowiązkowych szczepień (chociaż sama jestem zaszczepiona), ale porównywanie to z dyskryminacją Żydów jest trochę nie na miejscu.

Nie zaszczepiony zawsze może się zaszczepić i dołączyć do grupy "nie dyskryminowanych", żyd nie mógł przestać być Żydem.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@mariopbc: nie popieram obowiązkowych szczepień (chociaż sama jestem zaszczepiona), ale porównywanie to z dyskryminacją Żydów jest trochę nie na miejscu.

Nie zaszczepiony zawsze może się zaszczepić i dołączyć do grupy "nie dyskryminowanych", żyd nie mógł przestać być Żydem.
@Tyrande: tak sytuacja jest inna, my juz mamy przykład jak zaczyna i kończy proces dyskryminacji i zagłady, mamy przykład jak normalni obywatele zostali przekonani ze zagrożeniem są żydzi. A jednak jesteśmy glupsi
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
@Entelechia: a mam pytanie, kiedy powiemy dość temu cyrkowi, jak niezaszczepieni będą nosić opaski czy może jak w Australii będą wsadzani do obozu, czy jak będą zmuszani do szczepienia przemocą kiedy powiesz stop ? Czy nigdy ?
  • Odpowiedz
@Tyrande: dyskriminacja nie polega na tym ze jest to cos czego nie mozesz zmienic, dyskryminacja polega na tym, ze ktos zmusza cie do zmiany czegos czego nie chcesz robic tylko po to aby przestac dyskryminowac
  • Odpowiedz
nie popieram obowiązkowych szczepień (chociaż sama jestem zaszczepiona), ale porównywanie to z dyskryminacją Żydów jest trochę nie na miejscu.

Nie zaszczepiony zawsze może się zaszczepić i dołączyć do grupy "nie dyskryminowanych", żyd nie mógł przestać być Żydem.


@Tyrande: Biorąc pod uwagę że ciągle rozważają zamykanie niezaszczepionych jest to jak najbardziej na miejscu. To że w jednym przypadku jest wybór a w drugim nie nie ma zbytnio znaczenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mariopbc: pożyjemy, zobaczymy. Póki co, bardziej obchodzi mnie zdrowie bliskich, niż losy ludzi, którzy mają #!$%@? w społeczeństwo ¯(ツ)
@Entelechia: Ci co maja #!$%@? to Ci co wzieli jedna dawkę czy dwie czy może za chwile trzecia a nie biorą czwartej, czekaj czekaj za 6m to Ty będziesz kimś "co ma #!$%@?"
  • Odpowiedz
@Tyrande: @mariopbc:

nie popieram obowiązkowych szczepień (chociaż sama jestem zaszczepiona), ale porównywanie to z dyskryminacją Żydów jest trochę nie na miejscu.


ale wy jesteście naiwni, wy się chcecie po prostu uczyć na błędach zamiast tych błędów unikać patrząc na to co się stało w przeszłości. Sytuacja nie jest taka sama jak sytuacja żydów, ale są pewne analogie.

Co się stanie jeśli przewidywnia szurów by się sprawdziły? powiecie przepraszam, nie wiedzieliśmy
  • Odpowiedz
porównywanie to z dyskryminacją Żydów jest trochę nie na miejscu


@Tyrande: nie na miejscu jest jakakolwiek relatywizacja idei systemowej stygmatyzacji grupy społecznej, szczególnie, że mówimy o osobach w żaden sposób nie łamiących prawa(!). W cywilizacji humanizmu doszliśmy do momentu, w którym chronimy godność i człowieczeństwo skazanych za seryjne morderstwa. Szaleństwo sanitarne narastające przez ostatnie dwa lata proponuje odrzucenie tej perspektywy i gnębienie osób poruszających się w określonej przez prawo przestrzeni dobrowolności.
  • Odpowiedz