Wpis z mikrobloga

Cześć wszystkim z tagu #inteligentnydom

Potrzebuję bardzo prostego, ale sprawdzonego i solidnego rozwiązania - czujnik otwarcia drzwi z możliwością aktywacji innego urządzenia (np. kamery za pomocą inteligentnego gniazdka), który będzie działał bez problemów 7-10 dni, kiedy wyjeżdżam z domu, bez integracji lokalnej (np. Nieodpowiadające urządzenie i konieczność restartu).
Mnóstwo jest czujników Tuya, Somfy czy Sonoff, ale w każdym napotykam pojedyncze opinie na temat gubienia zasięgu, konieczności resetowania czy braku statusu po X czasu bez aktywności.

Możecie polecić coś, co nie nadwyręży mojego świątecznego budżetu, a da mi poczucie zwiększonego bezpieczeństwa mieszkania?

Dziękuję!
  • 5
  • 2
Ogólnie planuję postawić bardzo prosty układ Czujnik ruchu - kamera/laptop - router. Chcę tylko, żeby czujnik zadziałał bezbłędnie.

Ale teraz tak myślę, że może wystarczyłaby kamera z czujnikiem ruchu/powiadomieniami sms...
Rozumiem że o ingerencję lokalna a nie o integrację chodziło? Masz już cokolwiek czy te dwa elementy tj gniazdko i czujnik otwarcia mają być jedynymi elementami inteligentnego domu? Nie wiem czy to był tylko przykład ale czemu kamera miałaby być wyłączona? Zapewne nie zdąży się uruchomić wystarczająco szybko przy otwarciu drzwi...