Wpis z mikrobloga

nsfw

Zawiera treści NSFW

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

A jeśli chodzi Ci o przestrzeń publiczną, to cóż ja żuczek mogę rzec, każdy niech se robi co chce o ile krzywdzi bezpośrednio drugiej osoby


@Zrobiony_bobr: Chyba mogę się pod tym podpisać. Co do wstrętu na widok owłosionych kobiecych nóg, czy pach, oczywiście on może występować, bo jednak przez dekady byliśmy jako społeczeństwo szkoleni do takiego postrzegania piękna, ale warto pamiętać, że to nie jest wbudowane w ludzką psychikę, tylko jest
Bo kobietom z reguły podobają się owłosione nogi.


@DanteTooMayCry: "Reguła", że mężczyznom podobają się ogolone kobiety ma parędziesiąt lat i jest wpojona kulturowo. To przed czym konserwatyści tak zawzięcie bronią społeczeństwo, ten przeklęty gender, to właśnie między innnymi to wmawianie ludziom, że kobieta ma golić nogi, a facet nie. Jakoś dziwnym trafem rzekome kanony piękna obecnie wymagają od kobiety ogolonych nóg, pach, pachwin, wyregulowanych brwi i wąsików, mejkapu i fryzjera, a
@Zrobiony_bobr właśnie to już nie jest opinia tylko kłamstwo, mówienie o tym że ktoś nie dba o siebie i tak właśnie o ten konkretny fragment mi chodzi, jeżeli chciałbys być minimalnie uczuciowy to byś napisal "jak by moja dziewczyna się nie goliła to bym uznał że to jest zaniedbanie", ale to że jakieś laski tego nie robią bo im to odpowiada to jakim prawem według ciebie to jest zaniedbanie? Bo co, bo
czyżbyś był moim cichym wielbicielem


@Zrobiony_bobr: Jeśli sprawia Ci to przyjemność, to możesz tak o mnie myśleć ;) Po prostu zastosowałem zasadę potwierdzenia reguły przez wyjątek - skoro piszesz, że golisz jaja i pachy, to wywnioskowałem, że raczej nie golisz nóg, bo byś też o tym wspomniał i że raczej jesteś facetem, bo masz jaja.
Niemniej jednak, wymogi co do estetyki ciała w stosunku do kobiet są obecnie dużo wyższe niż do mężczyzn


@swiadomy_anakolut: Ty tak na poważnie? Uważasz, że zbudowanie masy mięśniowej, albo zachowanie niskiego poziomu tłuszczu, co u kobiet jest wręcz źle postrzegane, to niskie standardy?? No chyba sobie jaja robisz, jeśli chcesz powiedzieć, że godziny spędzone na siłowni i pilnowanie michy są mniej warte, od wydepilowania się raz na tydzień. Nawet utrzymanie włosów
@Zrobiony_bobr: tak, na poważnie. Rozumiem, że są różne miary dbania o wygląd, ale skoro już przyjmiemy tę jedną, o której wspomniałeś, czyli dbanie o formę w sensie mięśni, kondycji, sprawności to kobiety również o to dbają, kupują karnety na siłownie, chodzą na jogę i biegają. Nie wiem kto więcej poświęca na to czasu i energii, ale np. to badanie pokazuje, że kobiety w Polsce w każdej grupie wiekowej mają lepszy wskaźnik
@swiadomy_anakolut:

"Reguła", że mężczyznom podobają się ogolone kobiety ma parędziesiąt lat i jest wpojona kulturowo. To przed czym konserwatyści tak zawzięcie bronią społeczeństwo, ten przeklęty gender, to właśnie między innnymi to wmawianie ludziom, że kobieta ma golić nogi, a facet nie.


Oczywiście brednie. Nie macie pojęcia o czym gadacie. Już nawet pominę komentowanie samego przyrównywania do gender.

W Starożytnym Egipcie, Rzymie, nawet w średniowieczu depilacja była na porządku dziennym. Zmieniło się
to badanie pokazuje, że kobiety w Polsce w każdej grupie wiekowej mają lepszy wskaźnik BMI, niż mężczyźni


@swiadomy_anakolut: i może tak być, że pieprzone grubasy pasą się ponad miarę. Mam dobrego kumpla, który kiedyś był chadem, a teraz ma bęben jak pieprzony knur i waży ponad 90kg jak nie 100. Myślisz, że jak się spotykamy to siedzę cicho i unikam tematu, czy cisnę mu przy każdej okazji, żeby przestał #!$%@?ć jak
Już nawet pominę komentowanie samego przyrównywania do gender


@DanteTooMayCry: Dlaczego, skomentuj! O tym dokładnie tu dyskutujemy. O tym jak nasza kultura postrzega płcie i czego od nich wymaga.

Kobiety nie bez powodu w toku ewolucji straciły owłosienie bardziej niż mężczyźni


Więc co Ty w sumie postulujesz? Że te różnice są naturalne i nie należy w nie ingerować, czy to że że kultura tak nam nakazuje i dlatego tak trzeba postępować. Bo
@swiadomy_anakolut:

Czyli niestety trzeba jak krowie na rowie.

To WY się powołujecie co chwilę na argumenty albo biologiczne (naturalne) albo kulturowe. Ja Ci tu oba te argumenty zbiłem od razu. Ani pod względem naturalnym nie macie racji (dobór naturalny skutkujący stopniowym zanikiem owłosienia, o wiele mocniejszym u kobiet = takie zawsze się podobały bardziej), ani pod względem kulturowym (kulturowo, depilacja/golenie upadła na kilka wieków ze względu właśnie na wsteczniactwo i kościół
mocne słowa jak na kogoś, kto najpierw twierdzi, że faceci muszą się bardziej starać o wygląd, ale jak się mu pokaże badania, z których wynika, że faceci są bardziej zapuszczeni, to mówi, że nie obchodzi go, co robią inni.


@swiadomy_anakolut: to już niech kobiety cisną po facetach, nie są oni w grupie moich zainteresowań. Przecież nikomu nie bronie wrzucić zdjęcia jakiegoś grubasa z zapytaniem "Co o tym sądzicie?".
Moja to wina,
@brakloginuf: Zawsze mnie dziwi, jak mi Mama opowiadała, już nawet nie babcia, że kiedyś to nie było maszynek czy powszechności golenia. a jakoś dzieci dalej się rodziły ( ͡° ͜ʖ ͡°) Facetom wtedy to zupełnie nie przeszkadzało, włosy kobiet na nogach widoczne były przez rajstopy... Nawet były takie powiedzenia, że im więcej włosów tym bardziej "rasowa" kobieta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@little_muffin: Napisałaś, że ludzie bez wydatnych ust, piersi, pośladków, policzków; gęstych włosów i rzęs będą – ukrywając swoją urodę za operacjami – płodzić brzydkie dzieci, a dzieci tych dzieci będą jeszcze brzydsze „tak że koniec końców zaczną powstawać zdeformowane potworki” (komentarz na obrazku). Gdy Ci to wytknąłem dopisałaś, że „jak bedziesz mial 10 pokolen ludzi jadacych na operacjach plastycznych to to 10 pokolenie juz bedzie tak zdeformowane” przez co – mylnie
Pobierz
źródło: comment_1639480225Z6u4bDB2kku2vMpfgZQLh1.jpg