Wpis z mikrobloga

Tylko to od dawna adaptacje ewolucyjne, że mężczyznom bardziej się podobają kobiety mniej owłosione... i w drugą stronę, kobietom bardziej owłosieni męźczyźni


@DanteTooMayCry: Nie do końca jestem przekonany o prawdziwości tej tezy, ale ok. Jeśli byłaby to prawda, to dlaczego używasz tego jako argument, że kobiety powinny się golić? Faceci chyba też? Przecież im też ubywa owłosienia. Wyjaśnij, dlaczego tylko kobiety powinny się golić.
  • Odpowiedz
Bmi ma przydatnosc tylko w odniesieniu do przecietnego czlowieka a przecietny w dzisiejszych czasach o siebie nie dba i to facet i baba


@lwieserce95: No faktycznie, w ogólnej dyskusji na temat dbania o wygląd, ogólny wskaźnik ilustrujący sylwetkę w ogóle nie daje żadnego wglądu w stan rzeczy, bo kulturyści mają wysokie BMI. Skoro walimy tu w dyskusji ogólnikami, to chyba powinniśmy operować właśnie przeciętnym człowiekiem, a nie topowym kulturystą. Nie
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut:

Nie do końca jestem przekonany o prawdziwości tej tezy, ale ok. Jeśli byłaby to prawda, to dlaczego używasz tego jako argument, że kobiety powinny się golić? Faceci chyba też? Przecież im też ubywa owłosienia. Wyjaśnij, dlaczego tylko kobiety powinny się golić.


Zrozum, że ja nie argumentuje, że kobiety powinny się golić. Ja zbijam argument o tym, że - najkrócej mówiąc - to coś
  • Odpowiedz
owłosione kobiety i gładkich mężczyzn - ale nie płaczcie, że większości się to nie podoba i takie osoby są odrzucane, bo płeć przeciwną odrzuca taki wygląd


@DanteTooMayCry: Rozumiem, ale czy krytykujesz również publicznie wizerunek mężczyzny, który w analogiczny sposób nie spełnia wyłożonych tu przez Ciebie wzorców atrakcyjności. Taki powiedzmy Robert Lewandowski - wygolona klata, zero zarostu na twarzy. Czy te wymogi dotyczą tylko kobiet?
  • Odpowiedz
@swiadomy_anakolut: Nie jestem gejem, więc mnie ni ziębi ni chłodzi wygląd seksualny mężczyzn. To pytanie do kobiet.

Piszesz "Rozumiem", ale zadając takie pytanie, znaczy, że nie rozumiesz nadal:

większości się to nie podoba i takie osoby są odrzucane, bo płeć przeciwną odrzuca taki wygląd


bo płeć przeciwną
  • Odpowiedz
Nie jestem gejem, więc mnie ni ziębi ni chłodzi wygląd seksualny mężczyzn


@DanteTooMayCry: Wygląd seksualny, czyli po prostu wygląd? Sznase, że z kobietami ze zdjęcia wejdziesz kiedykolwiek w relacje seksualne oceniam na równie niskie, jak z Lewandowskim, jednak z jakiegoś powodu do niespełniania przez niego rzekomych wymogów nie masz zarzutów. Moja krytyka takiej postawy w sumie zawiera się w zarzucie, że kobiety są znacznie częściej seksualizowane i postrzegane przez pryzmat
  • Odpowiedz
Ty chyba kompletnie nie ogarniasz czym jest pociąg seksualny, albo masz go do wszystkiego i wszystkich


@DanteTooMayCry: Na szczęście nie mam go do wszystkich. Skoro o osobistym pociągu mowa, odczuwasz go do osób ze zdjęcia? Bo do Lewandowskiego nie odczuwasz, więc jak pisałeś jego wygląd Cię ni ziębi ni chłodzi. Wygląd tych kobiet jednak komentujesz, ale w krytycznym tonie, co budzi u mnie dysonans.
  • Odpowiedz