Wpis z mikrobloga

@solimoes:
za: moda i trendy, długo długo nic, potem dyskusyjne korzyści aerodynamiczne i trochę zbicie z wagi
przeciw: zawieje trochę z boku i będziesz przeklinała dzień wyboru stożka

  • Odpowiedz
@solimoes: to zadaj sobie jedno zajebiscie wazne pytanie - po co Ci te koła :D
Jak do jazdy w gorach i po to by urywac 3s na komie, w dodatku jesteś wycieniowany/a ze szukanie masy tylko w rowerze to 38. Jak jesteś gruby/a lub nie scigasz sie w górach bierz 50 bo lepiej wyglądają :D
  • Odpowiedz
@solimoes: osobiście uważam, że 32 wygląda bardzo zgrabnie na szosie z tarczami, ponieważ wysokość stożka równa się wysokości opony i jest to bardzo estetyczna proporcja :] ale to prywatna ocena.
Mając do wyboru 38 - 50 mm uważam, że 38 wygląda ładniej, pomijam marginalne różnice w czasie dla poziomu prosów. Chyba, żeby przód dać 38 tył 50 ale to jest mocno zależne od ramy roweru czy będzie dobrze wyglądać :]
  • Odpowiedz
@solimoes: na wyższym będzie trochę miotało, ale do przeżycia. Najgroźniejsze będą zjazdy przy wietrze na otwartych przestrzeniach - wtedy trzeba naprawdę uważać, żeby nie zaliczyć gleby. A co do wyboru, to oczywiście, że kierowałbym się sercem ;)
  • Odpowiedz
@solimoes: nie powiem bo kupiłem nowy rower na którym zrobiłem z 500km a potem stożki wsadziłem. Wydają się fajne, zdziwiłem sie że takie ciche są
waga 90kg, przy tych wiatrach co mieliśmy chodziłem na rower i było przewidywalnie.
  • Odpowiedz
@solimoes: Śmieszne jest, że prawie nikt tutaj nie jeździ jak trochę mocniej wieje, ale z drugiej wszyscy gadają, że miota xD

Do 50mm wiatr nie robi różnicy, chyba, że mówimy o jakimś huraganie +40km/h. Bierz 50mm. I w tej cenie sobie sprawdź jeszcze koła winspace. Nie dość, że są lesze niż te evalite, to jeszcze latają kodu na -10% i sam się zastanawiałem nad nimi, ale moje bontragery są praktycznie tak
  • Odpowiedz
@Qardius: W rowerze aero używam 50mm, ale dla mnie to tylko estetyka i o nic więcej mi nie chodzi. Główna korzyść to pochłanianie drgań, korzyści aerodynamicznych nie odczuwam, wagą się nie przejmuje i tak rower to #!$%@?*e kowadło.
  • Odpowiedz
@solimoes: Istotne pytanie: ile ważysz i czy jeździsz np na lemondce, bo dociążenie przedniego kołą ma kluczowe znaczenie jeśli chodzi o podmuchy.
Mnie przy 65kg i stożkach 50/60 w wietrzny dzień potrafi przestawić o dobry metr i miałem kilka sytuacji gdzie było blisko gleby.
  • Odpowiedz
dzięki, obczaję winspace, no właśnie ten wiatr to chyba trochę przesada


@solimoes: Jak ważysz mniej niż 70-80kg to zapomnij o 50mm.
Zysk aero jest zero. Czy to 38 czy 40 czy 50mm).
Wygląd +10
I tyle.
Zrobiłem "doktorat" z aero, sam jeżdże na 40mm bo są ładne i tyle.
  • Odpowiedz
@solimoes: Na wietrze przy ~40 mm miota jak szatanem. Trzeba się nauczyć na tym jeździć, zwłaszcza zjeżdżać;) Żadna przesada, że czuć stożek. Można też ładnie złapać wiatr boczny w ranty i #!$%@?ć. Weź 38mm, elo
  • Odpowiedz
@Im_from_alaska: kurde, fajne te winspace. Nie wiesz czy Hyper i Lun się specjalnie różnią (poza tym że Hyper są ~300g lżejsze)? Bo 800$ za te tańsze to kusząca cena
  • Odpowiedz