Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

W tym roku na rynku chińskim jest wysyp polskiego mleka. Na Taobao (chińskie allegro) widziałem mnóstwo nowych polskich marek, ostatnio polskie mleko sprzedawano też w Ikei.
Wczoraj w sklepie, w którym zamawiam zakupy zobaczyłem jakieś nieznane mleko. Patrzę na opis, a tam kraj pochodzenia 波兰 (Polska) ʘʘ

Ale marka tego mleka jakaś taka niezbyt polsko-brzmiąca _ 尼平河 NEPEAN RIVER

Dzisiaj mleko dotarło, patrzę na opakowanie a tam informacja po chińsku, że logo jest na licencji australijskiej firmy NEPEAN, a mleko dostarczane jest przez SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA MLEKOVITA ( )

Polskie mleko jest najtańsze na chińskim rynku. Tańsze od lokalnego. Kupując je przez internet zapłacimy około 7¥ za 1l opakowanie (4.30zł).

#chiny #polska #mleko #mlekovita #ciekawostki #swiat
Pobierz
źródło: comment_1639379144DvB99CfL5AfPWYb6pEzQBX.jpg
  • 165
a czy czasami azjaci nie maja problemow z nietolerancja laktozy?


@qusqui21: Generalnie to moim zdaniem ludzie nie za bardzo zdają sobie sprawę czym jest nietolerancja a czym jest alergia na coś.
Jak wypijesz karton mleka nie mając tolerancji to będziesz się czuł źle, bardzo źle ale to nie znaczy że jedziesz do szpitala na ostry dyżur, generalnie przechorujesz kilka godzin i wracasz do życia. Mleka to nie tylko picie ale też
@socar-pl nie mają wystarczającej ilości krów, miejscowej logistyki, zbyt duże odległości. I kończy się na tym, że taniej jest wyprodukować mleko w Polsce i wysłać statkiem albo pociągiem do Chin.
Jaki widzisz problem w produkcji mleka pierwszą metodą.


@Pablo_roztrzepany: Ale ja nie widzę żadnego problemu. Po prostu mleko bez laktozy oprócz tego, że jest "praktyczne", to jest także wskazane przy różnych kierunkowych dietach.
MLEKOVITA


@matiwoj11: hmm, i co w zwiazku z tym? Nie rozumiem fenomenu mleka i jego picia, kto w ogóle wymyślił coś takiego jak picie mleka które tak naprawdę tylko szkodzi a nie pomaga. Laktoza w mleku jest bardzo słabym składnikiem dla ludzkiego organizmu. Jedyne mleko jakie przyswaja człowiek jest mleko.. człowieka, kto by pomyślał, oraz mleko szczurów jest bardzo blisko ludzkiego.
W sumie to nie wiadomo czy to polskie. To jest od lat głośna afera.


@K-S-: po co podszywać się pod najtańszą markę na rynku.

Polskie mleko jest najtańsze na chińskim rynku.


@matiwoj11: to niedobrze świadczy o sile lub jej braku marki Polska.
@DOgi: Ja np. robię z niego budyń dzieciakom i już nie dodaje żadnego cukru. Jest na tyle słodkie, że spoko zjedzą. Ze zwykłego mleka zapomnij. Trochę mnie martwi że się to drugie mleko bez laktozy zaczęło pojawiać co jest białe i nie słodkie... Mam nadzieje że będzie wybór.
kurła co to za mleko musi być, skoro opłaca się je transportować przez cały świat.


@pablo397: W latach 90 w Polsce sprzedawano mleko z Francji, i mimo biedy wszyscy kupowali.

A eksport zdrowej, nie skażonej żywności do Chin będzie rósł i rósł.
Akurat w tej branży jesteśmy bardzo mocni.
@orkako zapytałem różowej to zrobiła dziwną minę i odpowiedziała:

ryż z mlekiem?????? Oo, ale pamiętam, że na studiach jakiś znajomy z Pakistanu jadł jakiś ryż z mlekiem...


Także nie jedzą. No przynajmniej na południu Chin.
kurła co to za mleko musi być, skoro opłaca się je transportować przez cały świat.


@pablo397: Już wyjaśniam. Rolnik dostaje maksymalnie niecałe 1,5zł za litr pełnego mleka. Z tego odwirowywane jest to co najwartościowsze, czyli śmietana, jest sprzedawana w różnej postaci oraz z której powstaje np masło. Ile jest warte to co zostaje to można tylko się domyślać, ale na pewno znacznie mniej niż to 1,5zł. Stawiam, że mniej niż opakowanie.
Pobierz
źródło: comment_1639409811g2KbIHUaduFOpXEzeKxI8v.jpg