Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

W tym roku na rynku chińskim jest wysyp polskiego mleka. Na Taobao (chińskie allegro) widziałem mnóstwo nowych polskich marek, ostatnio polskie mleko sprzedawano też w Ikei.
Wczoraj w sklepie, w którym zamawiam zakupy zobaczyłem jakieś nieznane mleko. Patrzę na opis, a tam kraj pochodzenia 波兰 (Polska) ʘʘ

Ale marka tego mleka jakaś taka niezbyt polsko-brzmiąca _ 尼平河 NEPEAN RIVER

Dzisiaj mleko dotarło, patrzę na opakowanie a tam informacja po chińsku, że logo jest na licencji australijskiej firmy NEPEAN, a mleko dostarczane jest przez SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA MLEKOVITA ( )

Polskie mleko jest najtańsze na chińskim rynku. Tańsze od lokalnego. Kupując je przez internet zapłacimy około 7¥ za 1l opakowanie (4.30zł).

#chiny #polska #mleko #mlekovita #ciekawostki #swiat
matiwoj11 - #matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

W tym roku na rynku chińs...

źródło: comment_1639379144DvB99CfL5AfPWYb6pEzQBX.jpg

Pobierz
  • 165
@pablo397 wysyłają kontenery drogą morską za niewielkie pieniądze i takie mleko tak tutaj dociera. Nie mam pewności, ale słyszałem, że cena tego mleka w Polsce jest niewiele niższa niż tutaj.
Natomiast polski spirytus czy wódka w Chinach jest znacznie tańsza. 0.5l spirytusu kosztuje 12zł, a 0.7l wyborowej 25zł. Jest to spowodowane brakiem akcyzy na alkohol.
matiwoj11 - @pablo397 wysyłają kontenery drogą morską za niewielkie pieniądze i takie...

źródło: comment_16393798437MtodT8uw5aAllWs4mJuM3.jpg

Pobierz
@emasele mleka w proszku. Chińskie mleko jest jak najbardziej cenione i jest drogie, bo mają jego mało. Świeże mleko z prowincji 新疆 zwykle kosztuje 2-3 razy więcej niż polskie mleko. Kiedyś czytałem artykuł po chińsku na temat cen mleka, oni twierdzili, że świeże lokalne mleko w Chinach jest tak drogie przez problem z transportem. Nie mają odpowiedniej ilości ciężarówek chłodniczych + wielkie odległości między miastami i prowincjami.
kurła co to za mleko musi być, skoro opłaca się je transportować przez cały świat.


@pablo397: Chiny starają się bardziej ukierunkować na zdrowszą żywność i wprowadzają normy, a polskie mleko ma opinię dobrego jakościowo, no i jest tańsze. A z naszej strony, zwyczajnie stawka musi być korzystniejsza dla producenta niż w Polsce. Zresztą, skala zamówień robi robotę, więc mleczarniom opłaca się trzymać klienta, nawet kosztem klienta lokalnego. To samo było kilka