Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

W tym roku na rynku chińskim jest wysyp polskiego mleka. Na Taobao (chińskie allegro) widziałem mnóstwo nowych polskich marek, ostatnio polskie mleko sprzedawano też w Ikei.
Wczoraj w sklepie, w którym zamawiam zakupy zobaczyłem jakieś nieznane mleko. Patrzę na opis, a tam kraj pochodzenia 波兰 (Polska) ʘʘ

Ale marka tego mleka jakaś taka niezbyt polsko-brzmiąca _ 尼平河 NEPEAN RIVER

Dzisiaj mleko dotarło, patrzę na opakowanie a tam informacja po chińsku, że logo jest na licencji australijskiej firmy NEPEAN, a mleko dostarczane jest przez SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA MLEKOVITA ( )

Polskie mleko jest najtańsze na chińskim rynku. Tańsze od lokalnego. Kupując je przez internet zapłacimy około 7¥ za 1l opakowanie (4.30zł).

#chiny #polska #mleko #mlekovita #ciekawostki #swiat
Pobierz
źródło: comment_1639379144DvB99CfL5AfPWYb6pEzQBX.jpg
  • 165
@yam-jan: przecież uht nie kwaśnieje tylko ulega peptonizacji (rozkład frakcji białkowej) bez dodania źródła bakterii mleko będzie miało niedobry gorzki smak. Bakterie to samo dobre dla twojej flory bakteryjnej ale dla producentów mleka które może stać rok już nie
przecież uht nie kwaśnieje tylko ulega peptonizacji (rozkład frakcji białkowej) bez dodania źródła bakterii mleko będzie miało niedobry gorzki smak


@RoKub: No i dobrze, że nie kwaśnieje, , wystarczy np. łyżeczka z zsiadłego mleka czy jogurtu, za parę dni masz zsiadłe mleko albo jogurt, który możesz wypić albo zrobić twaróg,
4.30zł za litr mleka a pokonało 10 tys. km

czyli ślad węglowy większy niż mojej babci przez pół zimy


@tezeten: Mylisz się, transport morski jest bardzo tani, jak ktoś powyżej wyliczył, 30 grosze dla każdego litra mleka,