Wpis z mikrobloga

#matiwojwchinach <-- mój tag o życiu w Chinach

W tym roku na rynku chińskim jest wysyp polskiego mleka. Na Taobao (chińskie allegro) widziałem mnóstwo nowych polskich marek, ostatnio polskie mleko sprzedawano też w Ikei.
Wczoraj w sklepie, w którym zamawiam zakupy zobaczyłem jakieś nieznane mleko. Patrzę na opis, a tam kraj pochodzenia 波兰 (Polska) ʘʘ

Ale marka tego mleka jakaś taka niezbyt polsko-brzmiąca _ 尼平河 NEPEAN RIVER

Dzisiaj mleko dotarło, patrzę na opakowanie a tam informacja po chińsku, że logo jest na licencji australijskiej firmy NEPEAN, a mleko dostarczane jest przez SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA MLEKOVITA ( )

Polskie mleko jest najtańsze na chińskim rynku. Tańsze od lokalnego. Kupując je przez internet zapłacimy około 7¥ za 1l opakowanie (4.30zł).

#chiny #polska #mleko #mlekovita #ciekawostki #swiat
Pobierz
źródło: comment_1639379144DvB99CfL5AfPWYb6pEzQBX.jpg
  • 165
@n1troo: nie przewozi się w chłodniach tekstyliów - zerowa opłacalność.
Kontenery chłodnicze w jedną stronę lecą z naszymi produktami, a wracają z masą innych wymagających zimnego łańcucha dostaw. Od warzyw, przez ryby a kończąc na produktach do produkcji leków i suplementów diety. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
mała poprawka UHT to nie mleko, to kolejny substytut wciśnięty ludziom razem z legenda, ze tak jest lepiej zdrowiej itd. W UK mleko ma smak mleka i pozostawione po kilku dniach robi się kwaśne


@RoKub: weź nie #!$%@? głupot, UHT to najlepszza metoda pastteryzacji, nie ma nic współlnegoo z tzw, jakością mleka

Z mleka UHT robię twaróg, wychodzi najlepszy, gdyż nie ma innych bakterii jak tylko te, które dodam,
orską za niewielkie pieniądze i takie mleko tak tutaj dociera. Nie mam pewności, ale słyszałem, że cena tego mleka w Polsce jest niewiele niższa niż tutaj.

Natomiast polski spirytus czy wódka w Chinach jest znacznie tańsza. 0.5l spirytusu kosztuje 12zł, a 0.7l wyborowej 25zł. Jest to spowodowane brakiem akcyzy na alkohol.


@Stormweaver: a pomyslales, ze do chin wracją puste?
Oczywiście wykopki chciałyby żeby polskie mleko było w Szwajcarii


@ToxycznyKarol: lepiej w Chinach - nawet jak malo Chinczykow je polubi to i tak producent nie wyrobi z produkcja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pablo397: Obstawiam, że to produkowane na eksport poza UE nie wlicza się w limity, które obowiązują w UE więc opłaca się produkować ile wlezie bo rynek zbytu w Polsce jest takie niezbyt ciekawy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@matiwoj11: chiny to niesamowita #!$%@? jesli chodzi o żarcie. Wszystko zamawiam online. Mięso mam od araba z Hohhot, wędliny od polaka z Zhongshan, nabiał z Mongolii, wódę z Rosji, tylko po warzywa chodzę czasem lokalnie