Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym kupić mamie (lvl 58) czytnik ebooków. Obecnie korzysta z chyba 9 letniego tableta na androidzie z ekranem 9,7 cali i rozdzielczością 1024*768. Do czytania książek używa aplikacji ebookdroid. Książki ma głównie w formacie pdf ale też zdarza się djvu albo inne.

Pytanie podstawowe czy taki czytnik o przekątnej 6 cali nie będzie za mały?

Myślałem o zakupie Pocketbook touch lux 5 ale zastanawiam się bo teraz telefony mają ekran ponad 6 cali.

Pytanie drugie. Ebookdroid ma fajną funkcję że obcina marginesy i rozciąga stronę na całą szerokość ekranu. Czy czytniki też tak potrafią?

#czytniki #pocketbook #legimi #ebook
  • 6
@Harry_Callahan: Tak czytniki takie jak PocketBook potrafią przystosować PDf do mniejszego ekranu. Jeśli PDF i DjVu, to pozostaje tylko PocketBook do wyboru. 6 cali w telefonie to nie to samo co 6 cali w czytniku ze względu na proporcje boków. W czytniku jest większa powierzchnia. PocketBook Inkpad 8 bym polecił (http://cyfranek.booklikes.com/post/1769986/pocketbook-inkpad-3-recenzja-najwiekszego-pocketbooka). Ale PDF i DjVu to nie są typowe formaty czytnikowe i czytniki mogą z nimi dostawać czkawki. Może jakiś
@Harry_Callahan: Sama "rozdzielczość" w przypadku czytania beletrystyki (bez grafik, wykresów, tabel etc) w formatach epub/mobi jest relatywnie mało kłopotliwa w czytnikach.
Natomiast ponieważ sam jestem w wieku twojej mamy to wiem, że z wiekiem wzrok się pogarsza. Nie narzeka, że nadruki z opisem przygotowania produktów spożywczych są za małe? Jak miałem 30-40 lat to byłem w stanie czytać mikroduki na banknotach bez lupy. Dziś mogę o tym zapomnieć - raczej do
czy taki czytnik o przekątnej 6 cali nie będzie za mały?


@Harry_Callahan: nie będzie za mały
wyjątek jest jeden: dla słabo widzących, którzy muszą ustawić ogromną wielkość fontu może być ciężko czytać po zaledwie kilka linijek per strona.

Tak czy owak zapoluj na knedla10 jeśli będzie za 280zł w promocji.
Jak mamicie nie podejdzie to go sprzedasz wręcz na pniu nie tracąc na tym zbyt wiele.