Wpis z mikrobloga

Jedna doba ze stories lekarki rezydentki:
– masaż
– wizyta na basenie
– żarcie z diety pudełkowej

Tak jest dzień w dzień, przerywane wypadami na starty w triathlonie do Turcji czy Włoch. To wszystko jest z tych pensji jak kasjerka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus #drspraweczka #posilekzawysilek #medycyna #lekarz
tomasztomasz1234 - Jedna doba ze stories lekarki rezydentki:
– masaż
– wizyta na ba...

źródło: comment_1638973995w9AJYNZTZ9XZdADVMiN46U.jpg

Pobierz
  • 135
@tomasztomasz1234: Pisałem ci już ten rok temu jak to wyglada, a ty jak upośledzony dalej to samo w kółko. Protesty i niezadowolenie są z pensji i warunków pracy w szpitalach/publicznej służbie zdrowia, które są fatalne i właśnie na poziomie tej „kasjerki”. Natomiast w prywacie można zarobić wiele więcej i na to nikt nie narzeka. Problem jest taki, ze lekarze chcieliby zarobić godnie (często nawet mogłoby być i mniej niż przy tym
Problem jest taki, ze lekarze chcieliby zarobić godnie (często nawet mogłoby być i mniej niż przy tym całym dorabianiu), ale pracować spokojnie na jednym etacie w jednym miejscu jak w cywilizowanych krajach, a nie musieć robić 320h żeby mieć te 12 czy 15 tys.


@Vaerlin: a Ty też dalej "jak upośledzony"(określenie Twoje) to samo w kółko. Mnie chodzi po prostu o to, że mnóstwo świetnie wykształconych specjalistów nie zarobi 15 tys.
@tomasztomasz1234: To niezle, ja znam kilku bezrobotnych gości co się bujają autami po kilkaset tysięcy bo są bananami, to znaczy, że wszyscy bezrobotni tak żyja xD?

Bo nie wiem co ma na celu ten wpis z rezydentami, chyba tylko pokazanie ze op to pedau

@krzysiek944: To ma na celu, ze wykop spadł na psy. Odkąd zaczęły się wysrywy durni „antyszczepionkowcow” i ludzi z pokemonem na avatarze pojawiły się głosy, że
@tomasztomasz1234: Myśle, ze jest mnóstwo specjalistów, którzy tyle zarobią, lub nawet więcej. Chyba że pod pojęciem specjalistów masz na myśli naukowców i profesorów, to wtedy owszem, bo z robienia nauki hajsu nie ma. A jak mówimy o skończeniu polibudy jako mgr. inż. konstruowania namiotów, to to jest dupa, a nie wykształcony specjalista.
Myśle, ze jest mnóstwo specjalistów, którzy tyle zarobią, lub nawet więcej.

@Vaerlin: Tak, a z drugiej naprawdę jest mnóstwo świetnych specjalistów zarabiających całe gówno, przykłady:
– inżynierowie pracujący dla CERN na polskiej pensji i musiejący za to przetrwać w Szwajcarii, czasem dostaną jakiś dodatek/dietę, czasem nie
– inżynierowie budownictwa, latami robiący uprawnienia, biorący odpowiedzialność za ogromne konstrukcje i zarabiający często po 5-7k netto
– specjaliści od uczenia maszynowego, doskonale wykształceni w
@Greg36: chodzi mi o to, że jest w Polsce mnóstwo innych świetnie wykształconych i potrzebnych specjalistów, którzy nawet pracując 80+ godzin tygodniowo nie pozwolą sobie na takie życie, a mimo to właśnie lekarze rezydenci protestują


@tomasztomasz1234: życie które tu pokazujesz wcale nie jest jakieś wybitnie drogie

-dieta pudelkowa dla singla to jest moze 500zl wiecej niz normalne gotowanie

-basen karnet 150 zl, moze to byc z multisportu..

-drogi rower, powiedzmy
No i powiedz mi, jaki specjalista pracujacy 80h tygodniowo, nawet bez swojego mieszkania nie moze sobie pozwolic na takie zycie?


@quizonmyface: już wcześniej podawałem przykłady, ale podam jeszcze raz, na przykład inżynier pracujący dla CERN na polskiej pensji, który akurat nie załapał się na dobre diety za wydelegowanie. Będzie tyrał i żarł najtańsze dziadostwo, byleby przeżyć w Szwajcarii.
@tomasztomasz1234: No jeśli dla ciebie to jest jakiś luksus niesłychany to ci w życiu nie wyszło Mireczku. To jest życie klasy średniej i tak to właśnie powinno wyglądać. Co twoim zdaniem powinien lekarz jeść? Ziemniaki i zapijać zsiadłym mlekiem. No i wyjście na basen - luksus nie z tej ziemi.
to właśnie odróżnia mnie od Kossakowskiego i Pereiry i innych propagandystów – odróżniam takie rzeczy i nie robię takich świństw


@tomasztomasz1234: Brzydze sie takimi postami. Dlatego też lecze Niemców za fajne euro w ramach 160 godzin pracy w miesiącu i prędzej bym się rzucił z wysokości niż wrócił do Polski pracować wśród tego zacofanego społeczeństwa. Nikt mi nie wypomina mango w pudełku i wyjścia na basen ani nie plądruje instagrama żeby
Nie widzę żadnej różnicy między tym a Kossakowskim.


@Strahl: Kossakowski wrzucał zdjęcia z misji medycznych jako zdjęcia z wakacji. To chyba fundamentalnie inne niż to, co ja wrzucam, nie?

Dlatego też lecze Niemców


@Strahl: chyba mieszkańców Niemiec, mam nadzieję, że nie wyróżniasz po narodowości

za fajne euro w ramach 160 godzin pracy w miesiącu

@Strahl: i fajnie, cieszę się, że masz dobrze

prędzej bym się rzucił z wysokości niż
@tomasztomasz1234: Fundamentalnie inny pod względem szacunku wobec zawodów wykwalifikowanych. Odkąd tu jestem, nikt mi nie wypomniał normalnych zarobków czy spania na dyżurze mimo faktu, że jako świeżak po studiach w wieku polskiego stażysty zarabiasz więcej niż 90% społeczeństwa. Polacy mają w sobie tę wrodzoną obrzydliwą robakowatość wynikającą z dziury cywilizacyjnej w której siedzą i minie jeszcze długi czas nim z niej wypełzną.
@tomasztomasz1234: Mi w niczym nie musisz pomagać, tu wystarczy samorefleksja. Pauperyzacja zawodów typu lekarz czy nauczyciel i degradacja przez upodlenie(chociażby poprzez opt-out i warunki pracy) oraz motywowanie niewykształconego motłochu przeciwko ludziom wykształconym którym jako-tako się wiedzie to jest coś, co Polacy wyciągneli z epoki PRLu i minie jeszcze długi czas zanim z tego cywilizacyjnie wyrosną.
@Strahl: zwracam uwagę, że Ty dla odmiany prezentujesz inną stereotypową przywarę biednych i dotkniętych przez socjalizm narodów, mianowicie prezentowaną po opuszczeniu swojego państwa swoistego rodzaju pogardę wobec innych przedstawicieli narodu, którzy tam zostali. To też jest spuścizna epoki PRL.
popełniasz błąd poznawczy wybierając lekarzy z insta


@alteron: ci, których znam w życiu realnym też żyją dobrze, na pewno lepiej od obrazu prezentowanego podczas protestów.

Lol, Polacy jako kolektyw sprzedali swój kraj za sto euro i cywilizacyjnie sprintują wstecz, ciężko odczuwać tutaj cokolwiek innego niż zażenowanie i swoistego rodzaju pogardę.


@Strahl: nie bardzo chce mi się kontynuować, może znajdziesz sobie niemieckiego partnera do rozmowy na tematy typu Polacken, polnische