Wpis z mikrobloga

Jedna doba ze stories lekarki rezydentki:
– masaż
– wizyta na basenie
– żarcie z diety pudełkowej

Tak jest dzień w dzień, przerywane wypadami na starty w triathlonie do Turcji czy Włoch. To wszystko jest z tych pensji jak kasjerka? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#koronawirus #drspraweczka #posilekzawysilek #medycyna #lekarz
tomasztomasz1234 - Jedna doba ze stories lekarki rezydentki:
– masaż
– wizyta na ba...

źródło: comment_1638973995w9AJYNZTZ9XZdADVMiN46U.jpg

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@sliti666: Ale ty wiesz co to znaczy brutto?

Mój mąż "informatyk" zarabia podobnie 4 lata od startu po licencjacie nawet nie z informatyki. Razem 7 lat. Czyli osiągnął ten poziom zarobków szybciej niż ja. Tyle że on ma UOP, chorobowe, urlopy i inne bajery ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Studia informatyków nie trwają 6 lat plus staż za minimalną. Ale lekarz przecież na koniec studiów poza stażem,
  • Odpowiedz
Nie pamiętam żeby powtarzano brakuje nam naukowców, doktorów matematyki


@Greg36: nie brakuje, bo jesteśmy gównokrajem w którym nie potrzeba nauki. Potrzeba tylko żarcia, igrzysk, dróg i opieki zdrowotnej na poziomie minimum, nic innego tu nie jest finansowane.
Nauka? Nie ma. Kultura? Nie ma. Kolej, transport publiczny? Nie ma. Edukacja? Nie ma.

Natomiast władza przewalająca 2 miliardy rocznie na propagande (przy jednoczesnym olaniu dofinansowania służby zdrowia) jest
  • Odpowiedz
nie brakuje, bo jesteśmy gównokrajem w którym nie potrzeba nauki. Potrzeba tylko żarcia, igrzysk, dróg i opieki zdrowotnej na poziomie minimum, nic innego tu nie jest finansowane.


@tomasztomasz1234: Oho czyli zamiast na to się wkurzyć to wylewasz złość na dziewczynę, o której nic niewiesz bo wydała 100zł na masaż i kupuje sobie dietę pudełkową a bardzo możliwe że pracuje 60+ godzin tygodniowo jak niejeden rezydent xd
  • Odpowiedz
@dr_Batman: 1. No tak, a OC to w zawodzie lekarza nie istnieje.
2. Na stażu nie ma minimalnej.
3. Wasz staż wygląda tak, że na połowę oddziałów nie trzeba przychodzić, jak się nie ma zamiaru robić tek konkretnej specki.
4. Sztuczne dyżury, gdzie hajs leci, ale w sumie nikt nie siedzi.

I tak, 16k jest brutto, ale to nadal jest dużo.
  • Odpowiedz
jakbyś się doedukował to byś wiedział, że to jest pensja podstawowa, wystarczy że weźmie kilka dyżurów w innej placówce i kilka tysięcy wpada dodatkowo


@szpernik: ja to wiem, ale mimo to są protesty lekarzy rezydentów i mimo to wciąż w świadomości części społeczeństwa "zarabiają tyle co kasjerki".

wydała 100zł na masaż i kupuje sobie dietę pudełkową a bardzo możliwe że pracuje 60+ godzin tygodniowo jak niejeden rezydent xd


@Greg36
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: Dieta pudełkowa odcina koszty samodzielnego przygotowywania posiłków i jak nie jesteś #mirkokoksy co dziennie musi zjeść 5kkcal to to nie kosztuje milionów. Karnet na basen to tez nie majątek. A codziennie masaże? Nie wiem, może po znajomościach ¯_(ツ)_/¯ jestem ciekaw jak wyglada jej doba, bo wątpię że ma wolne 8 godzin na siedzenie z d--a na kanapie i wytykanie innym jak i za ile maja żyć (
  • Odpowiedz
@tomasztomasz1234: Ale co to za argument?! Lekarze to zawód pożytku publicznego tak jak strażak czy policjant, zabraknie któregoś z nich społeczeństwo się zawali. A jak zabraknie doktora matematyki to co się stanie????

Zrozum to że w erze globalizacji i demokracji o tym kto i ile zarabia decyduje rynek i społeczeństwo. Jeżeli ktos po 5 latach studiów i 5 latach doktoratu pracuje 80+ godzin za mniej jak 5 tysięcy to c--j
  • Odpowiedz
Lekarze to zawód pożytku publicznego tak jak strażak czy policjant, zabraknie któregoś z nich społeczeństwo się zawali. A jak zabraknie doktora matematyki to co się stanie????


@Greg36: typowe myślenie mieszkańców państw rozwijających się. Tylko podstawowe potrzeby, a rozwój, badania podstawowe, to co będzie za 50 albo 100 lat się nie liczy. W zasadzie zrozumiałe, bo tylko na te podstawy są pieniądze.

Dlatego my nie mamy dobrych uniwersytetów, a Szwajcaria, UK,
  • Odpowiedz
@Greg36: Powiem CI tak, lekarz jest jak mechanik samochodowy. Wie jak człowieka wyleczyć, przy użyciu narzędzi, leków itp., ale sam ich nie wymyśli i nie stworzy. Po to są potrzebni naukowcy - oni wymyślają instrumenty, którymi posługują się innie zawody...
  • Odpowiedz
Ale cię d--a boli o tych lekarzy,


@Vaerlin: oczywiście, że boli, bo nie ma innego zawodu, w którym byłoby jednocześnie takie niezadowolenie i protesty i takie warunki finansowe. A pandemia koronawirusa jeszcze znacznie to zjawisko umocniła.
  • Odpowiedz
Tylko podstawowe potrzeby, a rozwój, badania podstawowe, to co będzie za 50 albo 100 lat się nie liczy.


@tomasztomasz1234: Nie. Bo tak działa piramida potrzeb, o wyższym rozwoju i przyszłości za 100 lat będzie można myśleć jak na USG będzie się czekało tydzień a nie 6 miesięcy, jak badania na raka będą na porównywalnym poziomie co na zachodzie. Brakuje nam lekarzy i będzie coraz gorzej, także o wyższym rozwoju kulturze
Greg36 - > Tylko podstawowe potrzeby, a rozwój, badania podstawowe, to co będzie za 5...

źródło: comment_1638995126h8QBsqcMiziXj52zDOJUFI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@dr_Batman: I jeszcze, żeby było jasne. Nie uważam, że to łatwa fucha, duża presja psychiczna czy odpowiedzialność w tym zawodzie rzeczywiście istnieje. Życzę, żeby nasze społeczeństwo było stać na wsze zarobki na poziomie zachodnim, aczkolwiek irytuje mnie, jak przedstawiane są realia przez lekarzy rezydentów, a jaka jest rzeczywistość.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sliti666: Nie nie istnieje, ubezpieczyciel nic nie wypłaci bez wyroku, a Pozatym jest odpowiedzialność cywilna karną i zawodowa. Do pierdla idzie się niezależnie od OC

Do dlaczego k---a dostawałam 3 razy na stażu list że dostałam 40 Zeta podwyżki bo podwyższono planet minimalna?
Ja tam z-----------m na stazu, więc miałam dużo doświadczenia zaraz po stażu i mogłam podjąć samodzielną pracę.

Nie, 16k brutto jest adekwatne do braku specjalizacji, odpowiedzialności, ciężkości
  • Odpowiedz
@dr_Batman: ale jest wiele zawodow, gdzie ludzie robia doktorat i przez lata studiow nie zarabiaja praktycznie nic. Rezydenci i niedlugo pozniej moga kosic gruby hajs, podczas gdy wiekszosc osob musi przezyc za 3k / mies. Lekarze powinni przestac narzekac, bo ich zarobki na tle kraju sa calkiem przyzwoite i nawet osoby zajmujace sie dziedzinami duzo trudniejszymi jak astrofizyka czy biochemia nie osiagaja w polsce takich zyskow.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@sliti666: Ale lekarz rezydent zarabia 3,4k na rękę za etat xDDD ten ziomek nie jest rezydentem, tak samo jak są. Tylko dlatego mamy więcej kasy niż rezydenci xD bo działamy sami i sami ponosimy za siebie odpowiedzialność
  • Odpowiedz
@sliti666: Czyli mówisz że w kraju w którym w warsztatach samochodowych mechanicy pracują niekiedy zmiany po 70h bo nie ma nikogo na zastępstwo, na prostą wymianę oleju czeka się 7 miesięcy, i gdzie kiedy chcesz się umówić na wycentrowanie koła to decyzja oddalona o rok. Gdzie same warsztaty są często przestarzałe, i brakuje w nich miejsca a 40% pomocników w warsztacie jest w wieku emerytalnym.

I w takim kraju jak
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@AlwaysAbroad: Ty chyba nie wiesz ile biochemicy zarabiają Oo wystarczy że zamiast pracować na uczelni idą w miasto i nagle okazuje że się wolny rynek docenia specjalistów. Różnica jest taka że jak lekarze idą w miasto do prywatny to nagle urządza się szczujnie w mediach że lekarze odchodzą od łóżek. Pozatym od braku astrofizyków państwo się nie zawali, a lekarze? No już nie jest tak kolorowo. To się nazywa popyt,
  • Odpowiedz