Wpis z mikrobloga

Jestem Scrum Masterem, zarabiam 18k(po podatkach) a tak nie stać mnie na jakieś lukusy.
Przez ten cały nowy ład to ja, moja dziewczyna i kilku znajomych - wszyscy wyjeżdżamy z polski.

Oto moje koszta stałe:

- Rata za apartament 90m2 na osiedlu deweloperskim - 3.5k
- Rachunki - 1k
- Leasing za bmw m2 - 3.5k
- Paliwo 1k
- Zakupy - 2k
- Hobby, #netflix #hbogo, rozrywki - 0.5k
- Jedzenie na mieście, zamawianie co jakiś czas jakiegoś #sushi albo kuchnii indyjskiej - 2k
- Lekarze prywatni - 0.5k

Wychodzi w sumie 14k kosztów stałych przy zarobkach 18k! Po nowym roku do tego wszystkiego wyższy zus, nowe łady, składki i daniny na cudze bombelki i wkłady na mieszkanie. Nie wiem czy zostanie 2000 oszczędności na miesiąc. A i tak one stopnieją przez infalcję . Dodatkowo często pojawiają się jakieś niespodziewane wydatki typu dentysta, wyjazd na narty albo prezenty dla chrześniaków.

A wystarczyło olać studia, zrobić 4 dzieci i siedzieć na zasiłku...

#programista15k #programowanie #naukaprogramowania #nieruchomosci #zalesie #gorzkiezale #mieszkaniedeweloperskie #carboners #sprintyjacka #bekazpisu
  • 68
  • Odpowiedz
@noslimE: jednak jest chyba różnica i coś pomiędzy jedzeniem za 100 zł tygodniowo a za 1000 tygodniowo. I między chodzeniem z buta a kosztami samochodu 4,5k miesięcznie bez wliczonego ubezpieczenia. Może bez gigantycznych luksusów, ale jednak z luksusami. Mając takie zarobki na pewno bym tyle nie wydawała, zarabiam mniej a oszczędzam 1/3 i nie żyję robaczo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Niby bait ale w sumie jak tak popatrzeć to tyle własnie kosztuje życie na przywoitym poziomie wcale bez jakiś gigantycznych luksusów. Zaraz ktoś powie, że on za pokój płaci 500zł a jedzenie to ma za 100zł tygodniowo do pełna, ale co to za życie.


@noslimE: I na zachodzie prawie nikogo na takie życie nie stać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Zawsze mnie dziwi, że zarabiacie tak dużo tak mało wiedząc o gospodarce finansowej. Mam chyba mylne wyobrażenie, że dobrze zarabiają inteligentni albo bystrzy ludzie. Wygląda na to, ,że fuksiarze wyuczeni nowych zawodów też dają radę. Zła zarzutka
  • Odpowiedz
@dopeboiYSL: 3.5k za mieszkanie deweloperskie? Gdzie Ty mieszkasz? Na peryferiach Białegostoku? 18k macie razem na rękę? Takie 18k na 2 osoby w wawie, to bardzo średnio.
  • Odpowiedz
@dopeboiYSL: Ja wiem że bait, ale tak realnie to nawet zarabiając te 15k miesięcznie i nawet odkładając 5k miesięcznie to zarobienie na mieszkanie za milion złotych (a w większych miastach to przecież wcale nie jest jakiś kosmiczny poziom) zajmie 15 lat. To tylko pokazuje jak ogromna przepaść jest między tymi najbogatszymi, którzy na takie mieszkanie odkładają w rok, a tymi wydawać by się mogło całkiem bogatymi. Nie ma życia bez kredytu
  • Odpowiedz