Wpis z mikrobloga

@saakaszi: wiem, że ten wpis poleci w gorące, dlatego podpinam, w trochę innej kwestii
Znam bezdomnego z rakiem płuc, stan, że już pluje krwią, można mu jakos pomóc? Bardziej mi chodzi czy jest jakaś instytucja, która pozwoli mu dożyć w normalnych warunkach a nie tułać się na mrozie?
Zaraz przyjdzie jakiś prawakoid i będzie #!$%@?ł że wyrok TK nie ma z tym nic wspólnego a konowały się nie boją tylko są zwyczajnie niekompetentni i prokurator powinien ich dojechać.


@HrabiaTruposz: Szpital ten jest odpowiedzialny za śmierć pacjentki. Przykre, że politycznie zaangażowane wykopki zamiatają pod dywan to jak fatalnie funkcjonował on w przypadku tej kobiety tłumacząc wszystko wyrokiem TK.
@saakaszi: czy można współczuć martwej osobie, czy ewentualnie jej rodzinie?

Rozumiemy tragedię tej pacjentki i bardzo jej współczujemy.


Dyrekcja broni lekarzy, podnosząc nośne argumenty, choć niekoniecznie wystarczające, żeby lekarze uniknęli kary za swoje ewidentne błędy w ocenie stanu pacjentki.
Nie mylicie czasem z poprzednim przypadkiem gdzie dziewczyna zmarła?


@Fosfofruktokinaza: masz rację. Moja pomyłka. Co nie oznacza, że dyrekcja tego drugiego szpitala nie może przekopiować tego listu (za wyjątkiem współczucia) i wysłać go do mediów. Będzie tak samo prawdziwy.