Wpis z mikrobloga

Podsumowanie prawie 3 miesięcy bez pracy
Jak niektórzy wiedzą zrezygnowałem z pracy w #it #testowanieoprogramowania by bawić się w #bojowkapiekarska w #belgia
Piekę od lat, lubię to a nie chciałem już pracować na cały etat a że nie znalazłem nic na pół lub mniej to na razie mam przerwę.
Piekę 3x w tyg, mam strone na FB, nie dużo bo ok 1600 lajków i jakoś muszę powiedzieć się to kręci
Najlepszy byl jak na razie październik, ok 6000 przychodu. Z listopada odpadło mi 10 dni bo wyjazd, ale przychody spadły o ok 40 proc. Czyli więcej niż procentowo bym się spodziewał
W grudniu jak będzie ciężko wyczuć, ale pewno max 3000-4000 wpadnie bo z jednej strony święta i więcej zamówień ale z drugiej sporo ludzi pewno wyjedzie

Tak więc finansowo dużo gorzej niż praca na etat ale z drugiej strony pracuje niewiele, mam mnóstwo czasu dla rodziny i dla siebie
Polecam ten stan

Zdjęcie z pieczenia dziś;)
wykopowy_brukselek - Podsumowanie prawie 3 miesięcy bez pracy
Jak niektórzy wiedzą zr...

źródło: comment_1638720035tEhJ1ACcDmbeOl8yhI7Z2o.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wykopowy_brukselek: ładne zdjęcia na socjale można robić nawet srajfonem - dobrze mieć wtedy jakąś lampę LED albo softboxy i jazda, oświetlenie to podstawa. Możesz robić proste inscenizacje, albo kupić winylowe tło.

Podobnie do kręcenia, możesz mieć jakiś trzymak albo jakąś małą action cam, założyć na klatę/głowę.
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek: czy mógłbyś opisać historię jaka się za tym kryje? To nie jest wcale łatwa decyzja rzucić pracę w it, żeby zająć się wypiekami mając jeszcze rodzinę. Opisz proszę jak to wyglądało, skąd wziął się pomysł, jak wyglądała organizacja, jak pierwsze kroki, szukanie klientów. To będzie bardzo ciekawy wpis i jestem pewien że sporo ludzi chciałaby o tym poczytać :)
  • Odpowiedz
mam taki namiocik do zdjęć


@wykopowy_brukselek: namiociki są fajne, jak chcesz pokrowiec do telefonu sprzedać - lepsza nawet jedna lampa + jakaś inscenizacja z deskami do krojenia itd. ( ͡º ͜ʖ͡º) Niestety socjale to teraz ważna rzecz, a też nie chce mi się w to g---o bawić.
  • Odpowiedz
@wykopowy_brukselek o, to mnie trochę zdziwiłeś - kiedys co jakiś czas widzialem Twoje posty i jak ludzi szukałeś do roboty (to chyba Ty byles nie?). Z fartem cumplu, sam czasami mam ochotę to p--------c :)
  • Odpowiedz
@zexan w skrócie mogę- piekłem od lat dla rodziny i znajomych
Zaczęli mi płacić mimo że nie chciałem, ale się uparli
Dodatkowo przyszedł covid. Miałem czas bo praca z domu
Zacząłem piec i się ogłaszać na FB że dam za darmo
Ludzie zaczęli przychodzić, dawać jakieś rzeczy typu dżemy, słodycze, nie chcieli za free.
Zacząłem brać pieniądze. Rozwijać asortyment. Kupiłem większy piec i coraz bardziej mi się
  • Odpowiedz
@palladni wiesz co piekarnictwo nie do końca polega na dokładnym przestrzeganiu receptur. Czasem tę samą ilość wody i mąki da inny chleb bo mąka ma inną chłonność wody
Więc trzymam się przepisu ale reaguje na ciasto. Na temperaturę, na inną partie mąki. Nie mogę robić co do grama bo by nie wyszło zawsze tak samo
  • Odpowiedz