Wpis z mikrobloga

Czy to mozliwe ze e46 318d na cr, 2.0d 116km wpierdziela mi po miescie ponad 10 litrow? Mowie terwz o temperaturach zimowych okolice 0 stopni. Dojezdzam codziennie do pracy 4km w jedna strone i wracam 4km , takto zadnych tras nie robie i ostatnio za 130 zl od rezerwy do rezerwy zrobilem niecale 200 km dramat!!! Tez wam tyle w---------a te silniki? To jakies nieporozumienie #e46 #318d #bmw #spalanie #samochody #motoryzacja #mechanikasamochodowa #mechanika
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kacor87: jak jezdzilem gdzies dalej to normalnie sie grzala do pionu temperatura , a teraz jak robie tskie krotkie odcinki to ledwo za niebieskie pole wyjdzie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@needer: 4 km to się nawet silnik nie zagrzeje, a jeszcze jak postoisz w korkach, to 10 litrów to całkiem mało. Ja potrafię mieć nawet 13-14 litrów na 6 km w silniku benzynowym 1.6, więc 10 litrami bym nie pogardził.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@needer: trza było 2.0 B kupić. Nie dość że lepszy silnik to jeszcze na krótkie przebiegi szybciej się nagrzeje.

Ja osobiście w E39 to włączam Webasto w tym silniku. 15 minut przed wyjazdem włączam i wsiwdam do nagrzanego. Ogólnie ten silnik bardzo ciężko zagrzać.
  • Odpowiedz
@needer:
normalka. kiedys mialem accorda 2.0 diesel i odcinki po miescie 5-6km. spalanie jak u ciebe 10L, ale to byly czasy jak ropa to po 4.5 zl byla
taki sinik bedzie po prostu caly czas niedogrzany.
Masz tam w ogole cieple powietrze z nawiewow zanim dojedziesz do celu??
  • Odpowiedz
@needer, @ZlodziejBilonownic 4km to się benzyna potrafi nie rozgrzać a co dopiero diesel.
Szykuj kasę na hamulce za jakiś czas jak go nie pogonisz trochę.
@kacor87 jasne, 3.0 od razu na takie krótkie odcinki? Jak już to 1.2 W benzynie by się przydało bez turbo. To się szybko zagrzeje i silnik tak po tyłku nie dostanie.

Niestety ale na krótkie odcinki tylko małe silniki w benzynie. Żadne hybrydy,
  • Odpowiedz
@WykopanyDzon: tak, leci ciepłe ogolnie ten samochod byl kupiony 4 lata temu jak na studia latalem codziennie 30 km w jedna strone wtedy palił fajnie po 6l , no a teraz od roku te dojazdy do roboty i ropa zdrozala i taki efekt..
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@needer: @ZlodziejBilonownic: @ksiak: ja tam jeździłem 3.0d codziennie zima do pracy 6km w jedną stronę i palił 8 litrów. Oczywiście to nie była jedyna moja jazda, bo ogólnie tygodniowo robiłem z 500km albo i lepiej ale to średnia z całości.
  • Odpowiedz
Oczywiście to nie była jedyna moja jazda, bo ogólnie tygodniowo robiłem z 500km albo i lepiej ale to średnia z całości.


@eNse: no to co Ty próbujesz porównać?
  • Odpowiedz
@eNse: no ja jeżdżę tylko i wyłączenie trasy 4km tam i spowrotem i nieraz trafi sie 1km/2km do sklepu.. 0 tras dluzszych... Jak jezdzilem te 60km dziennie dzien w dzien to fajnie palila ale teraz to jest jakas masakra nie wyobrazam sobie ile by bral 3.0 tdi lub 3.0d w bmw jakbym jezdzil tak jak jeżdżę
  • Odpowiedz
@needer: normalna spalanie. Ja jak jezdze do sklepu 3km i powrót 3km to w e60 3.0d mam spalanie 14 litrów. Jak jade do pracy 30km to spalanie spada do 9l. W lato miasto spada do 11l, a w trasie 8l.
W cls za to mam 3.5i i tam różnica jest 16 do 12l.
  • Odpowiedz
@needer 4km x2 zimnym silnikiem to normalne ze pali 10l i niespecjalnie to zdrowe dla silnika+jeździsz w zimnie.
Ja mam teraz do roboty 5km w jedną i korki, mam 3.0benzyne, temperaturę mam w kabinie po połowie trasy dopiero.
Polecam zmienić gruza na mniejszy silnik benzynowy.
  • Odpowiedz
@kipowrot: ogolnie marzy mi sie jakis potworek z v8, np e39 3,5 v8 ale patrzac na moje trasy bez sensu kupowac auto z takim silnikiem tylko dla dzwieku i polansowac sie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@trzaichlac69 nie popadajmy w skrajności, benzyna jakakolwiek by wystarczyła, stary diesel niekomfortowy na takie krótkie trasy i się niszczy.
Nowsze mają podgrzewacze elektryczne.
  • Odpowiedz