Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niech ktoś mną potrzasnie wreszcie. Skąd ci wszyscy ludzie mają tyle pieniędzy? Zawsze myślałem że dobrze zarabiam #programista15k z tej strony. Co miesiąc mam z 15 do 20 tysięcy złotych na czysto w wieku 32 lat a ludzie dookoła mnie kupują mieszkania, domu, meble za kilkaset tysięcy złotych. Przecież żeby mieć zdolność kredytową na 3 mieszkania to trzeba mieć umowę o pracę a nie b2b i trzeba zarabiać naprawdę dużo

Oglądałem sobie dzisiaj #bogatydombiednydom I skąd ci bogaci mają tyle pieniędzy? Jakiś pendel z żoną z instasia ma chałupę za milion, facet jest wysportowany (ma czas na trening) ma dziecko (czas) i ogólnie wszystko w pyte. Skąd??? Tylko dzieciakow ma bogatych rodziców? @freak-0 pisał że pracował z tym gościem. Jak to jest możliwe? Oświecisz mnie proszę? R

Co nie oglądam telewizję (a rzadko) to sobie myślę jak to możliwe że średnia pensja w Polsce to 6000. Tyle nieruchomości nad morzem, tyle mieszkan w Warszawie, tyle kamienic w Krakowie. Skąd?!

Kradzież? Lewe fundusze? Bogaci rodzice po pgrach? Pucki w Niemczech?

#pracbaza #korposwiat #gospodarka #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61aba432596226000a57e4dd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz
źródło: comment_1638647338Anl83VY9OMLpiW9mh6mXxC.jpg
  • 81
@AnonimoweMirkoWyznania: Dużo osób ma tez szczęście ze mieli kiedyś pole 5ha przy ulicy i teraz podzieli na działki, po 60zl z metra, mój dziadek w latach 90 kupił za 30k zł, pole 2ha 30km od poznania i sprzedawał na początku 2000r po 30zl z metra, dzisiaj metr kosztuje 150-190zl.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: I ty wierzysz, że telewizja pokazuje prawdę? Wszystko, co tam jest, jest wyreżyserowane i zrobione tak, żeby przyciągało uwagę, często pokazując rzeczy, które są ledwo osiągalne dla normalnych ludzi.
Telewizja pokazuje marzenia i to w taki sposób, żeby normictwo zachwycało się tymi fantazjami.
@AnonimoweMirkoWyznania: Nie wiem jak jest w przypadku innych, pewnie po trochu wszystkiego co wyżej.
Za to w ich przypadku historia jest prosta jak budowa cepa. Koleś się wżenił w bogatą rodzinę. Rozalia jest córeczką jakiejś lokalnej szyszki.
Koleś smęcił laskom z biura że to małżeństwo zostało uznane za mezalians, bo on pracując w IT
i zarabiając niezły hajs jak na polskie standardy, przez teścia jest uważany jako gołodupiec.
Ot i cała
i nie mozesz wyplacic pieniedzy z konta


@AnonimoweMirkoWyznania: a tak poza tym jeszcze raz bo widzę że miałeś proste instrukcje ale nie umiesz się do nich zastosować :D

zarabiasz 15k, odkładasz co miesiąc 5k. Widzisz gdzieś tu "wypłacasz pieniądze"? Nie ku*wa, po co masz je wypłacać? Istnieje tylko i wyłącznie jeden powód żeby sprzedać akcje - czyli aby uzyskać kapitał na zakup innych akcji.

Jak inwestujesz kasę to NIGDY jej
@AnonimoweMirkoWyznania: Bogactwo wyniesione z domu. Wchodzisz w dorosłe życie i nie musisz tyrać na wynajem pokoju, bo rodzice opłacą Ci kawalerkę. Nie musisz uzbierać 3k na gruchota, bo ojciec kupi Ci nowy samochód z salonu. Nie musisz zbierac na wkład własny, bo starzy Ci go dadzą, albo kupią mieszkanie czy dom.
@Eugeniusz_Zua: no bo masa ludzi nie myśli perspektywicznie. Myśli, że jak w okolicach 40stki dobili 20k na rękę to złapali boga za nogi a nie wiedzą, że do 5 lat nastąpi ich wymiana na młodszego, bardziej dynamicznego. Praca w korpo jest dla ludzi 25-45 max. Każdy ogarnięty specjalista już przed 40 patrzy na to co dalej - albo pójście w konsultiung, albo własna firma itd. Raczej nikt nie liczy na łut
@Vedar:

badz w 2-3 % drugiej najlepiej zarabiajacej w Polsce grupy zawodowej

pisz takiego posta na portalu gdzie ponad polowa ludzi nie dostaje nawet 4000 zl
> Pieniądz robi pieniądz" a na majątek rodziny pracuje się pokoleniami czego Polacy często nie rozumieją i żyją tu o teraz.


@Atx0937: A kiedy mieli to zrozumieć skoro:
Powstanie styczniowe - konfiskacja majątków ziemian.
I Wojna światowa - #!$%@? majątków zwłaszcza w Wielkopolsce, gdzie jako tako funkcjonowała przedsiębiorczość.
II Wojna światowa - #!$%@? majątków jeszcze bardziej. Wszędzie.
Komunizm - zrównanie wszystkich do robola (w zasadzie to robol stał finansowo wyżej niż
@kilemile kurcze, tak bardzo to. Komuniści zabrali mojemu pradziadkowi ze strony matki 200 hektarów, powiesił się. Ze strony ojca pradziadkowi zabrali "tylko" 40h i na początku lat 50 zamordowało go UB do dzisiaj nie wiadomo za co, tak czy inaczej prababcia lat 45 została sama z 5 dzieci. Czasy komunizmu i początek lat 90 to dla mojej rodziny tylko wielka bieda, depresja, walka o przeżycie z pokolenia na pokolenie i poczucie niesprawiedliwości,
@Eugeniusz_Zua: Nikogo nie wymieniano. Na zachodzie zostało R&D i zarządzanie, development przeniesiono do
naszej części Europy. I to nie jest tak, że zachodni programiści i inżynierowie poszli w odstawkę/na bezrobocie. Wykładniczy wzrost branży sprawił, że dla wszystkich starczyło miejsca poza programowaniem, bo tak jak zwiększyło się zapotrzebowanie na inżynierów, tak też na ludzi zarządzających projektami. Z nami będzie trochę inaczej - niski przyrost naturalny w całej Europie i brak rezerw ludzkich