Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Niech ktoś mną potrzasnie wreszcie. Skąd ci wszyscy ludzie mają tyle pieniędzy? Zawsze myślałem że dobrze zarabiam #programista15k z tej strony. Co miesiąc mam z 15 do 20 tysięcy złotych na czysto w wieku 32 lat a ludzie dookoła mnie kupują mieszkania, domu, meble za kilkaset tysięcy złotych. Przecież żeby mieć zdolność kredytową na 3 mieszkania to trzeba mieć umowę o pracę a nie b2b i trzeba zarabiać naprawdę dużo

Oglądałem sobie dzisiaj #bogatydombiednydom I skąd ci bogaci mają tyle pieniędzy? Jakiś pendel z żoną z instasia ma chałupę za milion, facet jest wysportowany (ma czas na trening) ma dziecko (czas) i ogólnie wszystko w pyte. Skąd??? Tylko dzieciakow ma bogatych rodziców? @freak-0 pisał że pracował z tym gościem. Jak to jest możliwe? Oświecisz mnie proszę? R

Co nie oglądam telewizję (a rzadko) to sobie myślę jak to możliwe że średnia pensja w Polsce to 6000. Tyle nieruchomości nad morzem, tyle mieszkan w Warszawie, tyle kamienic w Krakowie. Skąd?!

Kradzież? Lewe fundusze? Bogaci rodzice po pgrach? Pucki w Niemczech?

#pracbaza #korposwiat #gospodarka #pytanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61aba432596226000a57e4dd
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
Pobierz AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Niech ktoś mną potrzasnie wreszcie....
źródło: comment_1638647338Anl83VY9OMLpiW9mh6mXxC.jpg
  • 81
@Pozytywny_gosc Już widzę jak 45 latek wylatuje z korpo po np. 20 latach pracy z daną technologią xD Ostatnio zatrudniliśmy nowego seniora gość grubo po 50 i starszy od mojego starego a ja szczurkiem po studiach już nie jestem.

Weterani korpo prędzej sami #!$%@?ą robić własny biznes albo na mniej wymagające posady bo mają już wyebane i poświęcą czas na klejenie modeli xD

Dałem plusika bo odpisałem na zarzutkę pewnie
@AnonimoweMirkoWyznania: Ostatnio przeczytałem takie słowa, nie wiem czyje - jeśli nie umiesz sprawić abyś zarabiał podczas gdy śpisz to do niczego nie dojdziesz. Podpisuję się pod tym całym sobą. Jeśli interesuje Cię temat to obczaj sobie fp na fb Białe Kołnierzyki, gość miał kiedyś fajny wpis o tym jak ludzie mają jakieś biznesy typu restauracja żeby "prać pieniądze" a tak naprawdę walą państwo na podatkach swoimi interesami - jakieś kradzieże z
@AnonimoweMirkoWyznania: Mi się wydaje że majętne rodziny to obecnie średni i więksi rolnicy co 20 lat temu ledwo wiązali koniec z końcem ale nie sprzedali ziemi są teraz milionerami bo ceny gruntów które były i są zadupiem są teraz kosmiczne. Szczególnie jak je się uda przerobić na działki budowlane. Wielopokoleniowi miastowi nadal są niezamożni.
@AnonimoweMirkoWyznania: przykra sprawa, ale odpowiedzią są dziani rodzice.

Idealny przykład to moja była partnerka. Sama ma dwie lewe ręce, ale dysponuje majątkiem pewnie 2-4 milionów.

Na początku lat '90 jej ojciec założył własny biznes (hurtownia słodyczy), z którego sfinansował dom i kupił dwa mieszkania. Szło mu to gdzieś do 2005-2010. Nakupował też różnych antyków, które z tego co wiem, to dalej sprzedaje.

W międzyczasie dziewczyna dostała po zmarłym dziadku 1/4 gospodarstwa,
Co miesiąc mam z 15 do 20 tysięcy złotych na czysto w wieku 32 lat


@AnonimoweMirkoWyznania: dziedziczą lub zarabiają dużo w młodym wieku, agresywnie inwestują

cofnijmy się w czasie o 8 lat.

rok 2014, masz 24 lata, załóżmy że IT i miałeś wtedy podobne zarobki - może i nominalnie zarabiałeś mniej (np. 10k) ale koszty też mniejsze

odkładaj 5k miesięcznie inwestuj to agresywnie - amerykańska giełda, jakieś mieszkanie inwestycyjne. W tym
Każdy rozsądny obywatel jeżeli bierze kredyt na 30 lat w wieku 30 lat to spłaca go w 10 a najelpiej 7-8 lat


@Pozytywny_gosc: przy obecnych stopach procentowych? Bezsensowne palenie hajsu, wciskają ci do ręki pieniądze niemal za darmo a ty będziesz się pałował żeby je oddač wcześniej? Za 30 lat dzisiejsza rata będzie śmiechu warta.

Rozsądni ludzie inwestują swoje zarobki, jak się nie chce tym zarządzać to giełda, jak się chce
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: to jest telewizja, to co widzisz jest reżyserowane, aby wzbudzać emocje. Łatwo znaleźć relacje uczestniczki programu z Lipna, która mowi:

Kobieta na kilka dni zamieniła się domem i wypłatą z bogatą rodziną. Zdradza, że inaczej to wyglądała niż w telewizji. - Dom bogatej rodziny był wynajęty i niestety nie spałam tam. Każdy wieczór spędzałam w swoim domu, a rano samochód zabierał nas na miejsce. Zresztą, to były trzy dni, a
42ac9c83ea : Dziekuje za wszystkie odpowiedzi!

@fegwegw: Ja wiem ze w Polsce jest 38 milionow Polakow. Ale wiesz tez ile jest nieruchomosci, domow, ziemi, firm, biznesow? Az m isie nie chce wierzyc ze srednia to tylko 6000. Mediana moze i tak ale nie srednia.

@Samy_Naceri: @siostra-nie-zdradzi-dziewczyna-tak: @zillfalon: @Hamalesn: @DonTom: Ale to chcecie mi powiedziec ze jest AZ TYLE bogatych rodzicow w Polsce? Niby Polska taka biedna,
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: głównie biznesy, mam w rodzinie paru ludzi co zaczynali od etatu a Tera mają po kilka działalności i np zatrudnione z 10-15 osób. To im daje lajtowo koło 50k msc plus leasingi jakieś biorą. Weź w wawie się Przejedz na francuska jakie masz auta
@AnonimoweMirkoWyznania: To nie kwestia dorabiania się. Ja pochodzę z takiego miejsca, że ludzie dwa pokolenia wstecz dostali ziemię z reformy rolnej za komuny. Po tylu latach zrobiły się z tego olbrzymie pieniądze, a dzieci tych ludzi żyją dostatnio. Choć przez dwa pokolenia nikt tam nie był jakiś wybitnie, raczej byli zwykłymi wyrobnikami. Także to jest skomplikowany problem. Jest pewnie wiele różnych przypadków gdzie ktoś losowo się dorobił.
Oczywiście jest też duża