Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 19
Te osłony dłoni - może i wyglądają #!$%@?, ale za to nie działają.

Żartowałem, wygląda mega #!$%@?, ale za to działa lepiej niż się spodziewałem - dzisiaj 3.5h w temperaturze wg wahoo -2 stopnie (realnie okolice zera), mgła, błoto pośniegowe, ogólnie mokro i wietrznie i komfort termiczny zachowany do końca. Zawsze trochę mi było zimno w łapy, ale od czasu połamania palców we wrześniu mam je strasznie nadwrażliwe na zimno. Wreszcie mogę jeździć ()
Sztywne na tyle żeby się trzymało prosto, ale miękkie na tyle że w apex mogę po 3 biegi zrzucać.
Jedyny większy minus to to że to głównie na prostego baranka szosowego jest zrobione, ja mam lekką flarę i już lekko musiałem to wyżej założyć, przy dużej będzie tylko gorzej.

Także jak komuś zimno w dłonie na #rower #szosa to z czystym sumieniem polecam zakupy u majfriendów. Jest też wersja na prostą kierownicę w razie czego.
dymel - Te osłony dłoni - może i wyglądają #!$%@?, ale za to nie działają.

Żartowałe...

źródło: comment_1638644773iWmuecKo0nuO2DdkV8PLP4.jpg

Pobierz
  • 25
@westu: kupowałem tutaj jak była promka jakaś
@PrzekliniakCQ: nie takie rzeczy próbowałem - po prostu mam #!$%@? krążenie. Widać to po tym że przez ten czas dzisiaj stopy w Shimano MW7 mi prawie odmarzły ( ͡° ʖ̯ ͡°) Inna sprawa że mocno się pocę to i rękawiczki się robią mokre, a to tylko utrudnia utrzymanie ciepła.
@edantes: IMO nie ma ryzyka
@westu: Ja mam te jesienne za 60 zł na temperatury powiedzmy do 5 stopni, a poniżej te Endury. W tych drugich jeździłem też w mrozach i tak długo jak ich nie zdejmowałem, żeby zrobić zdjęcie, czy coś, to komfort termiczny dłoni miałem zachowany.

Jedyny moment kiedy na prawdę odpuściły, to zjazd z przełęczy przy -10 stopniach zimą xD Ale już na wypłaszczeniu terenu po kilku minutach komfort termiczny powrócił. No i
@krabat: no wlasnie ponoc te jesienne lepsze od tych zimowych :D ja ponizej -2 to raczej nie pojezdze myslisz ze do -2 te jesienne dadza rade? co do mojej termiki to po godzinie jazdy w normalnych rekawiczkach juz czuje zimno konkretnie
do -2 te jesienne dadza rade?


@westu: myślę, że nie. Wiadomo jak jeździsz w takich warunkach rzadko i małe dystanse, to średnio ma sens kupować cokolwiek specjalnego na zimę. Zawsze możesz zastosować słynny trick z woreczkami foliowymi pod rękawiczkami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
myslisz ze do -2 te jesienne dadza rade


@westu: @krabat: Wszystko to indywidualna kwestia, ja do -5 w nich jeżdżę i jest ok. Ważne, żeby nie trzymać palców na hamulcach tylko zaciśnięte na kierownicy. Powyżej -5 w grubszych mi się pocą ręce i jest tylko gorzej. Oczywiście jak jest mokro to one nie dają rady bo przemakają wtedy jest beznadzieja. Dzisiaj 5h jazdy ok -2 i spoko no ale to
@dybligliniaczek: oczywiście, to wszystko jest kwestią mocno indywidualną dlatego napisałem, że mam wrażliwe na niskie temperatury członki.

No i święta prawda, że póki jest sucho, to te cienkie rękawiczki dają radę. Przy czym już delikatna mgła po kilkunastu minutach je przemoczy, a takie mgiełki się jesienią właśnie często łącza z temperaturą w okolicach 5 stopni.