Wpis z mikrobloga

@100piwdlapiotsza 210m. Grzejniki bez podlogowego ogrzewania, okna drewniane ale nowe , elewacja 10cm styropian, stare budownictwo, dwie kondygnacje. Za okres wrzesien- wrzesień zużyłem kolo 2100m3. Rachunki przychodza różne, ale najczęściej 300-400 za dwa miesiace. W lutym miałem wyrownanie i zaplacilem 2k. Rocznie mniej wiecej wyszlo mnie 4,5-5k z kuchenką i caly czas ciepłą wodą. 3 lokatorów regularnie, czasem wpada rodzinka na weekendy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Moj_Panie: to spoko cena, jak za rok. Ja w okresie letnim nie palę w piecu, tylko mam włączony hydrofor, to miesięcznie za hydrofor płaciłem do teraz jakieś 70zl dodatkowo. Teraz po wzrostach będzie to pewnie + 100.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@pawel_je: 200k na ziemię to jak mieszkasz na zadupiu. Jeżeli chcesz mieć dostęp do cywilizacji i jakiś przystanek autobusowy by dzieci wszędzie autem nie odwozić to 400-500k.
  • Odpowiedz
@karpiel_w_bulecke: kazdy chce i potrzebuje czego innego. Ja lubię cos porobić na ogrodzie, pokosic trawnik itd. Całe życie mieszkałem w domku z ogrodem. Teraz od roku mieszkam w bloku i... Brakuje mi terenów wokolo. A tu sama betonoza... Może kiedyś sobie postawie kameralny domek, do którego będę wracał, który nie będzie sie wiązał ze smutnymi wspomnieniami...
  • Odpowiedz
@jmuhha: Ogólnie lubię mieszkać w domu, ale Mirki mają rację, #!$%@? przy tym jest co niemiara. Albo robisz sam jak umiesz / lubisz / masz czas, albo wychodzi kupa pesos. Ogółem od >10 lat chyba nie było takiej sytuacji, żebym powiedział "dobra, wszystko zrobione, jest na bieżąco, nic nie trzeba na daną chwilę naprawić / wymienić / wyremontować". Zawsze coś...
  • Odpowiedz
Czytam te jęki i narzekania ze po co komu dom tam jest tyle roboty wokół domu, koszenie trawy, grabienie liści, drobne naprawy itp. ale ktoś bierze pod uwagę ze ktoś np ja lubi to? Lubię kosić trawę, prace ogrodowe, zamontowałem sobie szklarnie i warzywniki i po robocie grzebanie w tym mnie uspokaja poza tym mam własne owoce i warzywa kiedy potrzebuje. Jak ktoś nie lubi takich rzeczy i woli zapłacić w czynszu
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@jmuhha: Znacznie więcej. Działka w dobrej lokalizacji 700k domndtannsurowy 550 obecnie ze względu na ceny materiałów. Wykończenie spokojnie 200k xd za 600 to możesz co najwyżej na wkład własny przekazać xddd
  • Odpowiedz
@karpiel_w_bulecke: Mam sąsiada, który robił w latach 90tych ogrody w DE. Roboty miał full. I zawsze pokazywał, że u nas się to źle robi ale nikt go nie słuchał. Tłumaczył, że tego tu nie sadzić bo będzie trzeba co roku przycinać lub pryskać. Tam jak robił ogród to wstawialo się takie rośliny aby wejść dwa razy na ogród - na wiosnę i jesień. I koniec. Tak trawę trzeba kosić, ale jak
  • Odpowiedz