Wpis z mikrobloga

@jmuhha: To jakie na wlasnosc w takim razie? Na wlasnosc bedzie, dopiero po wplaceniu ostatniej raty…malo ludzi patrzy na to w ten sposob, ale do momentu calkowitej splaty kredytu dom ani troche nie jest ich…w zasadzie wynajmuja go od banku (takie male uproszczenie, ale w sumie o to chodzi)
  • Odpowiedz
@jmuhha wolałabym domek. Można porobić na ogródku co jest odstresowujące. A zawsze można to pierd#lić jak ma się dość. W końcu to twój ogródek, a nie sąsiada. Dwa ma się dużą piwnice która można zagospodarowac na wino, przetwory, zapasy, rzeczy gospodarcze. Możesz się wyspać. Masz x miejsca na trzymanie rzeczy od rowerów poprzez stare meble, a na narzędziach kończąc. Możesz pomajsterkowac. Patrzeć się na naturę. Umyć sobie samochód. Wypuścić psa, kota. Poopalac
  • Odpowiedz
Stary brzydki zimny dom->mieszkanie w kamienicy/bloku-> nowoczesne ładne ciepłe mieszkanie-> nowoczesny ładny nowy dobrze ogrzewany dom z ładnym zadbanym ogródkiem
  • Odpowiedz
@karpiel_w_bulecke: kwestia organizacji i wykorzystanych srodkow. Ogrod mozesz zalozyc taki tory wymaga malo pracy. Jak masz dobra ziemie to koniczyna, jak masz slabą to trawa typu Sahara. Do tego zacienić troche dzialke drzewami. Ja tak zrobilem i trawe kosze 3 razy w roku.

Mama ktora ma patelnie na ogrodzie kosi raz w tygodniu.
Basen trzeba rozkladac bo masz basen. Wiadomo ze w mieszkaniu nie musisz nic robic bo tylko mieszkanie jest
  • Odpowiedz
@Quirang: @karpiel_w_bulecke: @havocki: @GrafikaUltraHaDe: co Wy z tymi szmerami? Jak jest szmer to dlatego że kot chce wyjść albo wejść. Śpi się dobrze i niczego nie trzeba sprawdzać.
Mieszkanie w domu jest zajebiście fajne, gorąco polecam. Każdy ma dla siebie miejsce, nie ma upierdliwych sąsiadów zza ściany, a jeśli dom nie jest jak ten z filmu "skarbonka", to roboty jest niewiele.
  • Odpowiedz
@karpiel_w_bulecke: Lekko nie w temacie, ale na zielsko w kostce jest sposób, wypłucz piach (a skoro przerasta to raczej syf) i wypełnij fugi antyweedem, to taki piasek z minerałami jakimiś, które jak nazwa wskazuje zabijają zielicbo, a który przy okazji twardnieje, więc nie będzie wypłukiwany.
Do tego system nawadniania, drenacja działki, autonomiczna kosiarka i już ile mniej zmartwień ;)
ps
Jak mieszkałem nadal z rodzicami jako młody dorosły i stary mi
  • Odpowiedz