Wpis z mikrobloga

@100piwdlapiotsza nie trzeba palic weglem. Pompa ciepla, nowoczesne piece gazowe sa bezobsługowe. I na jakiej zasadzie w domu cos sie psuje czesciej niz w mieszkaniu? Tam tez mozna wynajac fachowca jak komus sie nie chce lub nie potrafi. Pol mojej rodziny mieszka w nowych domkach jednorodzinnych i tylko i wylacznie sobie chwali.
  • Odpowiedz
@karpiel_w_bulecke: Całe życie mieszkam w domach jednorodzinnych, oprócz studiów. Jeżeli przy ogrodzie musisz robić na weekend na kolanach, to coś poszło nie tak. Pewnie masz nieodpowiednie rośliny, zbyt wymagające i pochłaniające czas. Coś dla emerytow. Nam ogród robił ogrodnik. Oprócz koszenia trawy (można kupić robot, jeśli ktoś nie lubi), zajmuję się moimi roślinami dwa razy do roku. No w lato jeszcze spojrzę czy mszyce nie obłażą. Mamy rząd obłędnie pięknych
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@LordNargogh: Od paru lat gmina ma w planie położenie linii gazowej i kilka tygodni temu dostarczono nawet jakąś instalacje regazyfikacji, więc pewnie na wiosnę tuszą roboty. Tylko pytanie jak szybko moja miejscowość zostanie zaopatrzona w linię gazową. Czekam z wymianą pieca do tego momentu. Pompa ciepła jest raz kosztowna, a dwa jest na prąd, a już są zapowiadane przerwy w dostawie prądu.
  • Odpowiedz
a jestem zadowolony, bo na codzien pracuję umysłowo i dbanie o domek uważam za formę rozrywki i relaksu.


@BytTheWay: Ja tez na co dzień pracuję umysłowo, a w wolnych chwilach lubię podróżować. Jak jest kiedykolwiek więcej wolnego niż zwykły weekend, to chcę zamknąć interes i wyjeżdżać, a nie czas oraz pieniądze angażować w remonty.
  • Odpowiedz
Dlatego najlepsza opcja to nie dom, a:
- mieszkanie w centrum/blisko miasta
- ogródek działkowy 400 m2 z altanką 30m2 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@karpiel_w_bulecke: U mnie jest na odwrót ( ͡° ͜ʖ ͡°) od 3 lat mieszkam w 34m mieszkaniu w bloku. Mam też dom z działką poza miastem. Każdy okres gdy pogoda za oknem jest kiepska wpływa na mnie negatywnie gdy siedzę w mieszkaniu, Nie mogę doczekać się powrotu do domu. Od wiosny do jesieni bywam tam prawie codziennie. Praca w ogrodzie mnie odpręża i daje satysfakcje. Im
  • Odpowiedz