Wpis z mikrobloga

Mam w pracy taką Juleczkę, która cały czas opowiada o nierównościach społecznych, potrzebie wynagrodzenia gwarantowanego, mieszkaniach socjalnych dla wszystkich, Ta sama Juleczka od kilku miesięcy codziennie robi po 3-4h nadgodzin. Oczywiście nikt jej za to nie płaci. Trudno nawet powiedzieć co wtedy robi, bo wiecznie jest w niedoczasie, a z wieloma rzeczami wręcz zalega. Regularnie zgłasza natłok obowiązków i przepracowanie. Wreszcie wykrzyczała i wysiedziała sobie upragnioną podwyżkę. Tak się śmieszne złożyło, że od razu wpadła w drugi próg finansowy i ostatnia pensja była podobna do tej przed podwyżką. Zgadnijcie kto teraz jest największym liberałem w dziale. Taki obraz wasz, socjalisci.

#bekazlewactwa #socjalizm #antykapitalizm
  • 232
  • Odpowiedz
@Pryshlyak ja wiem, że mózg prawaka nie jest w stanie przewidzieć przyszłości na 2 dni do przodu więc ci wytłumaczę. Jak ktoś zarabia 10500 brutto i zaczyna z taką wypłata od stycznia to w skrócie myślowym wpada w drugi próg podatkowy, bo przy takich zarobkach jak nie straci pracy to całorocznie od października będzie płacił stawkę 32%. Praktycznie płaci 17% ale dziecko w liceum wie że jest w drugim progu, bo
  • Odpowiedz
@ItsFine: Przecież nikt nie mówi, że dzięki podwyżce zarobiła mniej, ani że przez wpadnięcie w drugi próg zarobiła mniej niż gdyby zmieściła się pod nim, tylko że ostatnie wypłaty był niższe niż te z pierwszych trzech kwartałów, bo były wyżej opodatkowane i nawet obejmująca wyłącznie te trzy wypłaty podwyżka wynagrodzeń nie była w stanie zrekompensować wyższego opodatkowania.

Gdyby wszystkie wypłaty od początku roku były opodatkowane w obu progach, tak jak pisał @Pienio69

(czyli co miesiąc opodatkuje 7127zł w 1 progu, a nadwyżkę w 2 progu).

wtedy wszystkie wypłaty byłyby równe, więc podwyżka nie zostałaby zjedzona przez 32% podatek nałożony wyłącznie na ostatnie trzy wypłaty (a właściwie dwie i kawałek) i
  • Odpowiedz
@genocidegeneral jak #!$%@? chcesz każda tak rozliczać skoro nie wiadomo ile będziesz zarabiał w kolejnych miesiącach. Dlatego każdy tutaj użył skrótu myślowego i napisał że mimo że babka w styczniu zapłaciła 17% to de facto wiadomo że wpada od stycznia w drugi próg podatkowy bo on po nią tak czy siak przyjdzie w październiku i licząc roczne przychody wpada w drugi próg. To w czym OP jest retardem to to, że
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: no, każdy użył skrótu myślowego, de facto wiadomo, a ona tego nie wiedziała

jak #!$%@? chcesz każda tak rozliczać skoro nie wiadomo ile będziesz zarabiał w kolejnych miesiącach

Pienio pisał też o możliwości złożenia pracodawcy odpowiedniego oświadczenia, niektórzy mają stałą pensję więc mogą sobie pozwolić na coś takiego ¯\_(ツ)_/¯

ogólnopolskie media piszą artykuły o ludziach zszokowanych niższymi niż zwykle wypłatami, a wy tu gadacie, że niemożliwe, bo de facto
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: Matole, ja nigdzie nie napisałem, że ogólnym rozrachunku dostała mniej tylko, że pensja po podwyżce i odliczeniu 32% była podobna do tej sprzed podwyżki. To jest kwestia arytmetyki. Cała reszta to twoje urojenia i dopowiedzenia.

`

to w skrócie myślowym wpada w drugi próg podatkowy


Tak, a jeśli w ciągu 10-15 lat odłoży milion, to w skrócie myślowym dzisiaj jest milionerem :D Nazbyt bystry to ty nie jesteś.
  • Odpowiedz
abka dostała mniejsza pensje niż przed podwyżka co jest kłamstwem bo dostała 400zl więcej.


@wiktorek_pl: a gdzie on to dokładnie napisał? Bo widzę, że bardzo lubujecie się we wtrącaniu komuś słów, których nie napisał xDDDDDDDDDDDDDDDDDD a później spuszczaniu się do tych niewypowiedzianych słów

ja jedyne co widzę to to:

Wreszcie wykrzyczała i wysiedziała sobie upragnioną podwyżkę. Tak się śmieszne złożyło, że od razu wpadła w drugi próg finansowy i ostatnia
  • Odpowiedz
Tak się śmieszne złożyło, że od razu wpadła w drugi próg finansowy i ostatnia pensja była podobna do tej przed podwyżką. Zgadnijcie kto teraz jest największym liberałem w dziale. Taki obraz wasz, socjalisci.


@Pryshlyak: zdajesz sobie sprawę ze progi podatkowe sa progresywne i wyzsze opodotkowanie nie obejmuje calego wynagrodzenia?
  • Odpowiedz
  • 5
@Pryshlyak mireczku podziwiam za cierpliwość i wytrwałość w tłumaczeniu, czegoś do czego zrozumienia wystarczy umiejętność czytania ze zrozumieniem. naprawdę nie widzę innego wytłumaczenia aż takiego zesrania się w komentarzach niż jakieś urażone uczucia co do linii ideologicznej. () wiele dzbanów w tej nitce, wraz z mniej lub bardziej hipotetyczną juleczką na czele, obrazuje jak bardzo pewne przekonania socjoekonomiczne korelują z podstawowymi brakami w umiejętności #!$%@? czytania i
  • Odpowiedz
@Pryshlyak stary masz siłę się bić z takimi oblężonymi twierdzami. Ja Cie zrozumiałem od samego początku. Sam kiedyś dostałem premie po wskoczeniu w 2 próg i miałem minę jak twoja Juleczka. Masz siłę!
  • Odpowiedz
  • 3
@Pryshlyak znam sytuację. Nie tyle byłem zaskoczony co zniesmaczony, że dostałem podwyżkę, a wypłata mniejsza niż standardowo.

Szanuję za wytrwałość w tym wpisie ;D
  • Odpowiedz
@Pryshlyak: nie wierzę, że ktoś zarabiający blisko 2giego progu podatkowego miałby być socjalistą. na dodatek musiałby chyba pracować na dziele i przekroczyć limit kosztów, a nie wpaść w 2gi próg aby wynagrodzenie po podwyżce było podobne jak przed. No ale to trzeba prawie 170k rocznie zarabiać aby przekroczyć limit kosztów, czyli #programista15k niemal
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@M_xxx: @Przypadkowy: @Gaku745: ehh dzieci, na umówię o pracę masz podaną kwotę brutto. To jest przychód, od tego odejmujesz 13.71% na składki, zostaję Ci 17008zł i to jest Twój dochód od którego odprowadza się zaliczkę na podatek dochodowy, który wynosi 17% i masz kwotę netto, czyli tą która dostajesz na rękę czyli: 14116zł
Czyli od czerwca bedzie typ w 2 progu podatkowym, bo to się liczy od dochodu, 6x17008 daje nam 102048zł. I jak to wtedy wygląda?
O tak:

102 048 zł (dochód liczony narastająco osiągnięty w czerwcu) - 85 528 zł (limit 1 progu
Ponc3k - @M_xxx: @Przypadkowy: @Gaku745: ehh dzieci, na umówię o pracę masz podaną kw...

źródło: comment_1638567000k1g76SdfzAkVRzUYRE0Arp.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Ponc3k: Jakby OP od razu wytłumaczył co miał na myśli to by rozmowy nawet nie było tak naprawdę.

A drugi próg podatkowy to słyszeliście w opowieściach u stryjka na herbacie.


@Ponc3k: A to już jest niepotrzebny klasizm.
  • Odpowiedz