Wpis z mikrobloga

Mam w pracy taką Juleczkę, która cały czas opowiada o nierównościach społecznych, potrzebie wynagrodzenia gwarantowanego, mieszkaniach socjalnych dla wszystkich, Ta sama Juleczka od kilku miesięcy codziennie robi po 3-4h nadgodzin. Oczywiście nikt jej za to nie płaci. Trudno nawet powiedzieć co wtedy robi, bo wiecznie jest w niedoczasie, a z wieloma rzeczami wręcz zalega. Regularnie zgłasza natłok obowiązków i przepracowanie. Wreszcie wykrzyczała i wysiedziała sobie upragnioną podwyżkę. Tak się śmieszne złożyło, że od razu wpadła w drugi próg finansowy i ostatnia pensja była podobna do tej przed podwyżką. Zgadnijcie kto teraz jest największym liberałem w dziale. Taki obraz wasz, socjalisci.

#bekazlewactwa #socjalizm #antykapitalizm
  • 232
  • Odpowiedz
Ale przecież ja nigdzie nie pisałem, że do tej pory dostawała pomniejszone wynagrodzenie ani nic nie zakładałem :D . Podwyżka i pomniejszenie wynagrodzenia o podatek zbiegły się w czasie.


@Pryshlyak: jak czyta to ktoś czyta, kto nie jest obeznany z tematem to może pomyśleć, że tak to właśnie działa, że dostajesz podwyżkę, ale w sumie to wszystko poszło na podatki i nic nie dostałeś. Nie napisałeś tego wprost, ale jak nie
  • Odpowiedz
@yaminessam: Więcej #!$%@?, to będziesz miał więcej racji. Miałem na studiach takiego typa jak ty, antysocjalista, wszystko wyjaśniał MERYTORYCZNIE wzmacniając przekaz #!$%@? no #!$%@? jak można nie rozumieć aż się zapluł cały. Oczywiście nikt z nim się nie chciał kolegować.
  • Odpowiedz
@Pryshlyak: Dajcie tego mema z retardem, bo takiego dzbana jak ty to już dawno nie widziałem tutaj. Zamiast przyznać, że #!$%@? masz pojecie o progach i powiedzieć, ok nie wiedziałem dzięki, to się będzie pogrążał i fikołki robił. Wg twojego kalkulatora laska zarabiała 10500 brutto więc od zawsze była w drugim progu podatkowym. I przy takich przychodach od zawsze od października dostawała niższą pensję, bo tak się składa, że w naszym
  • Odpowiedz
@Pryshlyak dużo czasu przegrywy tracicie na wymyślanie tych urojonych historii? Naprawdę macie tak żałosne życie że trzeba się zajmować takim gównem? Jeszcze pogrążasz się niesamowicie nie rozumiejąc jak działają progi podatkowe. Kolega ci tłumaczy a ty go obrażasz
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: A skąd wiesz, że już wcześniej była w drugim progu? Nie opisałem tego. W rzeczywistości zdarzyło się to dopiero w tym roku. Reszty to nawet nie chce mi się komentować. Ze wszystkiego potrafiłem się wytłumaczyć, a jeśli twierdzisz, że dopiero co dowiedziałem się od jakiej kwoty płaci się 32% to musisz być idiotą.
  • Odpowiedz
ciekawe jak to wywnioskowałeś z tego obrazka XD a jeśli pracuje tam od początku roku? albo od kwietnia 2020 i w zeszłym roku nie wpadła w drugi próg?


@genocidegeneral: Ja #!$%@?, chyba multikonto przyszło bronić, bo dwóch takich dzbanów w jednym watku to już sztuka. Jeden nie rozumie progów a drugi rzuca dwoma tymi samymi artykułami w ktorych jest napisane wszystko to, co Opowi pół wątku tłumaczy od 3 godzin xD
  • Odpowiedz
@wiktorek_pl: Po pierwsze: Wcześniej -> w ubiegłym roku. Po drugie: jak to zmyślony? Dobrze się czujesz?Sam pisałeś kretynie o tym, że podatki rozlicza się w ujęciu rocznym, a teraz twierdzisz, że jeśli ktoś zarabia 10,5K brutto to znajduje się w drugim progu. Otóż wygląda to tak, że dopóki nie przekroczysz 85K to odprowadzasz zaliczkę 17%. Zatem laska znajduje się w drugim progu w momencie kiedy zarobi więcej. Ja #!$%@?ę xDD
  • Odpowiedz
@genocidegeneral: Ty jeszcze nie odpowiedziałes dzbanie na moje pytanie na #!$%@? rozsyłasz każdemu artykuły, które zawierają dokładnie te same informacje, które tłumaczymy Opowi. A co do twojego pytania to skoro wpadła w drugi próg w listopadzie to znaczy, że pracuje tam przynajmniej od stycznia jełopie.
  • Odpowiedz
Sam pisałeś kretynie o tym, że podatki rozlicza się w ujęciu rocznym, a teraz twierdzisz, że jeśli ktoś zarabia 10,5K brutto to znajduje się w drugim progu. Otóż wygląda to tak, że dopóki nie przekroczysz 85K to odprowadzasz zaliczkę 17%.


@Pryshlyak: Niemozliwe, mów mi jeszcze prawicowy łbie. Pół wątku ci to tłumaczy od 3 godzin analefabeto podatkowy.
  • Odpowiedz