Wpis z mikrobloga

Mam w pracy taką Juleczkę, która cały czas opowiada o nierównościach społecznych, potrzebie wynagrodzenia gwarantowanego, mieszkaniach socjalnych dla wszystkich, Ta sama Juleczka od kilku miesięcy codziennie robi po 3-4h nadgodzin. Oczywiście nikt jej za to nie płaci. Trudno nawet powiedzieć co wtedy robi, bo wiecznie jest w niedoczasie, a z wieloma rzeczami wręcz zalega. Regularnie zgłasza natłok obowiązków i przepracowanie. Wreszcie wykrzyczała i wysiedziała sobie upragnioną podwyżkę. Tak się śmieszne złożyło, że od razu wpadła w drugi próg finansowy i ostatnia pensja była podobna do tej przed podwyżką. Zgadnijcie kto teraz jest największym liberałem w dziale. Taki obraz wasz, socjalisci.

#bekazlewactwa #socjalizm #antykapitalizm
  • 232
  • Odpowiedz
  • 28
@M_xxx Nawet rozbawiło mnie to, że od razu wziąłeś to za bajkę. Ja już się przyzwyczaiłem do tego stanu rzeczy. Jeśli tak to dla ciebie brzmi niewiarygodnie, to tylko o Juleczce swiadczy.
  • Odpowiedz
  • 20
@Przypadkowy Otwórz sobie kolego jakikolwiek kalkulator, żeby sprawdzić jak to działa, bo najwidoczniej sam nie rozumiesz a już na pewno sam w drugi próg nie wpadasz, bo szybko byś się przekonał jak to działa i nie pisał takich bzdur.
  • Odpowiedz
@Pryshlyak: Nie ma takiej możliwości żeby po podwyżce dostać taką samą wypłatę jak wcześniej z powodu wpadnięcia w drugi próg podatkowy.

Chciałeś napisać jakąś historyjkę i pokazać jak to masakrujesz lewaków a tylko się błaźnisz.
  • Odpowiedz
@Pryshlyak: Niezła kompromitacja z twojej strony, chłopie nie rozumiesz jak się kalkuluje wynagrodzenie z po przeliczeniu progów podatkowych xD A jeśli rozumiesz, to proponuję to nam opisać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Bez odwołania do "użyj se kalkulator internetowy", opisz to własnymi słowami.
  • Odpowiedz
Nie ma takiej możliwości żeby po podwyżce dostać taką samą wypłatę jak wcześniej z powodu wpadnięcia w drugi próg podatkowy.


@M_xxx: Skoro bez podwyżki można dostać mniejszą, to dlaczego z podwyżką nie można dostać takiej samej?
  • Odpowiedz