Wpis z mikrobloga

Mam w pracy taką Juleczkę, która cały czas opowiada o nierównościach społecznych, potrzebie wynagrodzenia gwarantowanego, mieszkaniach socjalnych dla wszystkich, Ta sama Juleczka od kilku miesięcy codziennie robi po 3-4h nadgodzin. Oczywiście nikt jej za to nie płaci. Trudno nawet powiedzieć co wtedy robi, bo wiecznie jest w niedoczasie, a z wieloma rzeczami wręcz zalega. Regularnie zgłasza natłok obowiązków i przepracowanie. Wreszcie wykrzyczała i wysiedziała sobie upragnioną podwyżkę. Tak się śmieszne złożyło, że od razu wpadła w drugi próg finansowy i ostatnia pensja była podobna do tej przed podwyżką. Zgadnijcie kto teraz jest największym liberałem w dziale. Taki obraz wasz, socjalisci.

#bekazlewactwa #socjalizm #antykapitalizm
  • 232
  • Odpowiedz
Jakby OP od razu wytłumaczył co miał na myśli to by rozmowy nawet nie było tak naprawdę.


@Gaku745: ja nie wiem jak można było nie zrozumieć o co mu chodziło xDDDDDDDDD
Nigdy sobie tego nie liczyliście jak to wygląda z waszą wypłatą? Przecież to jest wiedza, której się nabywa w pierwszym roku pracy...
  • Odpowiedz
ja nie wiem jak można było nie zrozumieć o co mu chodziło xDDDDDDDDD


@Cogres: Sporo osób nie zrozumiało jak sam widzisz.

Nigdy sobie tego nie liczyliście jak to wygląda z waszą wypłatą? Przecież to jest wiedza, której się nabywa w pierwszym roku pracy...


@Cogres: Najczęściej miałem śmieciówkę, więc nie, umowę o pracę mam dopiero od poprzedniego roku, ale też nie taką żeby była pomniejszona o drugi próg podatkowy,
  • Odpowiedz
@Ponc3k: ten przykład, który podałeś jest trochę zły, bo wpada w limit zusu we wrześniu przez co dalej będą się dziwili skąd takie różne wartości xDD
Aż strach patrzeć ilu ludzi nie potrafi liczyć, czy choćby posłużyć się zwykłym kalkulatorem na stronie internetowej i poprawnie zinterpretować wyniki.
  • Odpowiedz
@Pryshlyak: Jakby julka zarabiała niemal wchodząc w drugi próg - nie byłąby lewaczką. Musiałaby cos umieć, a takie rzadko są lewaczkami (nie mylić z psych-loszkami, które zarabiają sporo na państwowych stołkach i są lewaczkami, one nic nie umieją).

Nawet prostytutki nie są lewaczkami (dopiero jak przestają zarabiac).
  • Odpowiedz
Moja żona miala bardzo podobnie (ale od zawsze gardzila lewactwem, bo nie chce byc pasozytem) - co tam jakis socjalistyczne biedaki mowia? Taka sytuacja jest jak bardziej mozliwa.
  • Odpowiedz
@Pryshlyak: Najsmutniejsze jest to że ten wątek (przeczytałem pobieżnie) pokazuje jaka jest znajomość podstawowych kwestii podatkowych w narodzie.

Trochę jak w tym badaniu - czy płaci pani jakieś podatki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Przypadkowy gościu Skoncz sie kompromitować xd jest to realna sytuacja i sam biorę mniej niż po podwyżce przez drugi próg. Zależy czy zaliczkę pobierają 32% czy 17 ale wtedy w zeznaniu rocznym ddoplacasz
  • Odpowiedz
@Przypadkowy: @M_xxx: @Gaku745: co wy #!$%@? xD scenariusz z wpisu opa jest możliwy jak najbardziej wtf xD jeśli laska w grudniu dostała pierwszą pensję po podwyżce i przypdkiem złożyło się też, że przekroczyła próg, to mogła dostać pensje identyczną tak jak przed podwyżką. gdyby nie dostała podwyżki, dostała by niższą pensję od poprzednich, ale podwyżka zrekompensowała jej tę różnicę. wytłumaczcie mi proszę jak ten scenariusz jest
  • Odpowiedz
  • 1
@powodzenia Właściwie to ta akcja miała miejsce dużo wcześniej. Dostawaliśmy jeszcze premie w międzyczasie i większość osób wchodziła w drugi próg już w czerwcu/lipcu. Z punktu widzenia anegdoty jest to mniej istotne

będąc w błędzie dostał więcej plusów od opa


Cytując klasyka: to wiele mówi o naszym społeczeństwie

Kończąc wątek, wiele osób, które bezrefleksyjnie plusowały androny @Przypadkowy (być może on sam też) wspomni mimowolnie tę gownoburzę, jak tylko same wejdą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Gaku745: @Pryshlyak: @Przypadkowy:

Przeczytałem kawałek waszej dyskusji i w ogóle ona jest bez sensu. OPowi chodzi o to że laska dostała podwyżkę, akurat w tym miesiącu kiedy wpadła w drugi próg podatkowy. Spowodowało to że jej pensja netto jaką zaczęła otrzymywać była niższa od tej przed podwyżka i jej się to nie spodobało, co zaczęło przeczyć jej poglądom. Chodzi tylko o ten splot zdarzeń z punktu
  • Odpowiedz