Wpis z mikrobloga

Spodziewałem się mniejszego odzewu na moje CV i tym samym rozpocząłem 3 procesy rekrutacyjne jednocześnie. Mam do rozwiązania 2 zadania programistyczne i jestem umówiony na rozmowę wstępną.
Czy takie coś jest fair wobec potencjalnego pracodawcy? Spodziewałem się, że się odezwie maksymalnie jedna firma. Czy powinienem o tym poinformować pracodawcę na rozmowie/przy wysyłaniu zadań, czy może zostanie to odebrane jakby mi nie zależało na danej firmie?

#praca #programowanie #it
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Quiz: myślę, że jesteś absolutnie nie w porządku. Najpierw dokończ jeden proces, a dopiero potem ew. aplikuj do kogoś innego. Ciekaw co ty byś powiedział jak ktoś marnowałby tak twój czas
@Quiz: Wysyłaj ile wlezie, później to Ty będziesz wybierał sobie pracę a nie liczył na to, że firma Cię wybierze.
Jak będziesz po jednej firmie szukał to może zejść bardzo długo, czasami na odpowiedź czeka się miesiąc a czasami w ogóle się nie odzywają - i co, wtedy będzie się zastanawiać czy masz dzwonić?
Ja zrobiłem opcję 1 - i firmy na których bardziej mi zależało po rozmowie okazały się dużo
@Quiz: też kiedyś byłem tak naiwny jak ty, ale życie mnie nauczyło. nie ważne ile człowiek pracy włoży w to żeby rozpoczęte rekrutacje na siebie nie nachodziły żeby nie stawiać firmy w "trudnej" sytuacji, to i tak ta firma na 90% się na ciebie #!$%@? w najmniej spodziewanym momencie procesu i będziesz tylko żałował że nie tłukłeś 100 rekrutacji w jednym momencie żeby nie marnować czasu