Wpis z mikrobloga

Od dziś otwarte bramki na A4, od razu widać. Nie polecam apki e-toll która niemiłosiernie zżera zasoby i potrafi się zawiesić w niespodziewanym momencie. Zamiast tego można korzystać z Autopay (geofencing), E-toll bilet lub Orlen Pay, który także umożliwlia zakup e-biletu.

Z tego co wyczytałem to jak komuś się zapomni to jeśli w ciągu 3 dni po przejeździe kupi e-bilet, to nie dostanie mandatu. Mandat to 500zł.

#ciekawostki #autostradypolska #wroclaw #motoryzacja #polska #autostrady
Pobierz
źródło: comment_1638345758pgvGhJN8BSK9OKtWmHLHCW.jpg
  • 121
@kanapka_ze_smalczykiem: @bitcoholic: @dobrzecisiewydaje:

z tego artykułu wynika, że jeśli dostało się mandat i opłaci przejazd, mandat byłby zwracany xd

Da się też jej w ogóle uniknąć. "Opłata dodatkowa nie będzie pobierana, jeśli w ciągu 3 dni od zakończenia przejazdu opłata za ten przejazd zostanie wniesiona poprzez zakup e-biletu autostradowego" - deklaruje KAS.


Zastrzega jednak, że w przypadku kontroli na drodze na poczet opłaty dodatkowej może zostać pobrana kaucja, "jeśli
z tego artykułu wynika, że jeśli dostało się mandat i opłaci przejazd, mandat byłby zwracany


@spere: Tam w tych informacjach (bo ciężko to nazwać regulaminem) jest wzmianka o dwóch rzeczach:
-opłacie dodatkowej 500 zł
-grzywnie 500 zł

Opłata dodatkowa nie jest pobierana jeżeli na kierującego pojazdem została nałożona kara grzywny w drodze mandatu karnego za przejazd autostradą płatną lub jej odcinkiem bez ważnego biletu autostradowego lub bez prawidłowo funkcjonującego urządzenia pokładowego,
@Trollunio: Też dzisiaj rano wszystko skonfigurowałem wcześniej i jazda.
Apka pracowała w tle a na wierzchu navi. Przed bramkami przełączyłem się na apke i zonk nie da się zalogować. Włączyłem etoll i jadę a po paru sekundach po przejechaniu bramki wyświetla się info z autopay że zakupiono bilet :) więc zakończyłem przejazd w apce etoll i jadę. Po przejechaniu bramek w Wrocku info z autopay że opłata pobrana i gitara. W
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@festiwal_otwartego_parasola: najpawdopodobniej nie zarobili podwojnie ... pobrali oplate od pierwszej osoby ktora wyskoczyla w systemie z ta tablica, czyli Ciebie.

@square: ktoś już wcześniej napisał, że w autopay jeden numer rejestracyjny może być zarejestrowany tylko u jednego użytkownika.
@spere: to dotyczy tylko trzech przypadkow, które są wypisane w mailu, której wkleiłam. W każdym innym przypadku opłata musi być wniesiona z góry przed wjazdem na autostradę i jest to zaznaczone w tym mailu na czerwono. Znajomy pracownik KAS mowi to samo. Inne artykuły wprowadzają w błąd.
Ja prdl, taka zadyma z głupimi opłatami za przejazd. Opłaty powinny być za przejazd pojazdu, czyli rozpoznawanie tablic rej., a nie po gps. Idiotyczne. I co inny właściciel to inny system, ja prdl, tylko w PL tak można pokomplikować.
A jak nie zdążysz w ciągu 3 minut kliknąć - pyk, opłacone.
najlepszym rozwiązaniem (co zrozumiała już połowa Europy) są winiety, a nie żadne śmieszne bramki, aplikacje i podpinanie kart


@festiwal_otwartego_parasola: Też tam uważam, ale realia w tym kraju są takie, że autostrady mają kilku właścicieli i nie potrafią się dogadać w sprawie jednolitego systemu opłat. W tej sytuacji system, który działa na A1 i A4 Kat-Krk jest najlepszy, bo wymaga od właściciela samochodu rejestracji raz, nie wymaga instalowania dodatkowych aplikacji, ani żadnych
@petr20:

1.) Czy zeby autopay zadzialal trzeba miec jakies opcje w telefonie wlaczone?
2.) Geofencing dziala opierajac sie na BTS operatora czy GPS telefonu?
3.) Rozumiem ze trzeba miec dane komorkowe wlaczone caly czas?

Dzieki!