Wpis z mikrobloga

Od dziś otwarte bramki na A4, od razu widać. Nie polecam apki e-toll która niemiłosiernie zżera zasoby i potrafi się zawiesić w niespodziewanym momencie. Zamiast tego można korzystać z Autopay (geofencing), E-toll bilet lub Orlen Pay, który także umożliwlia zakup e-biletu.

Z tego co wyczytałem to jak komuś się zapomni to jeśli w ciągu 3 dni po przejeździe kupi e-bilet, to nie dostanie mandatu. Mandat to 500zł.

#ciekawostki #autostradypolska #wroclaw #motoryzacja #polska #autostrady
bitcoholic - Od dziś otwarte bramki na A4, od razu widać. Nie polecam apki e-toll któ...

źródło: comment_1638345758pgvGhJN8BSK9OKtWmHLHCW.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

jakie online? Kupujesz bilet na stacji benzynowej normalnie.


@dobrzecisiewydaje: no nie wiem, pytam się. Z tego co załączyłaś niewiele wynika, wręcz napisane jest wprost że potrzebne jest IKK. Wielu ludzi z zagranicy nie chce ściągać apek na 1-2 razy (czytaj: Polonia wraca na święta), czy - o zgrozo - podpinać swoje zagraniczne karty do polskiego systemu. Powiedzmy, przekraczasz granicę w Świecku, jedziesz do Wawy, kładziesz gotówkę na stół i koniec.
GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni - > jakie online? Kupujesz bilet na stacji benzyn...

źródło: comment_1638369018B3UT4avOpoxfIzT1xHcvej.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Tak jak pisałem Ci wcześniej, nic nie musisz zakładać. To IKK potrzebne jest tylko w przypadku korzystania z aplikacji etoll. Natomiast kupując "zwykły bilet w kasie" musisz znać nazwę początkową i końcową bramki, bo na tej podstawie ustalana jest kwotą którą musisz uiścić. Z czasem pewnie sprzedawcy będą mieli całą listę bramek w głowie i jak powiesz, że chcesz do Warszawy to Ci przeklika bilet odpowiednio. Na tę chwilę
  • Odpowiedz
@tojastefan:

Inaczej będzie w przypadku obcokrajowców. Wówczas "(…) na poczet opłaty dodatkowej może zostać pobrana kaucja, jeśli kierowca mieszka na terenie kraju, który nie jest związany z Polską umową lub porozumieniem o współpracy we wzajemnym dochodzeniu tej opłaty". Jeśli w takiej sytuacji kierowca odmówi wpłacenia kaucji, funkcjonariusz KAS może zdecydować o zatrzymaniu auta. "W takim przypadku pojazd jest kierowany lub usuwany na najbliższy parking strzeżony", dodaje biuro prasowe KAS.

https://autokult.pl/43165,na-autostradach-pracownicy-kas-sa-prawie-jak-policja-takie-maja-uprawnienia
  • Odpowiedz
tak, chyba że Cię skontrolują to wtedy dostajesz 500 zł na miejscu i 500 zł pocztą xDDD Dla mnie wysokość tych mandatów to żart, tyle to dostajesz jak jedziesz 100 kmh w zabudowanym


@GryzeKisiel: widze kolega przespal jakie mandaty beda od 1 stycznia za przekroczenie o 30 km/h. nie mowiac o tym ile za drugim razem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@JC97:

przyznałem dwukrotnie, że popełniłem błąd, a Ty dalej się tym ekscytujesz, jakbyś odkrył amerykę.

faktycznie, z rozłożeniem bramek najwyraźniej masz rację, ale na pewno nie zawsze każda bramka obok siebie miała a4go - to musiało zostać zrobione
  • Odpowiedz
@bitcoholic: czy da rade do Autopay podpiąć kartę Orlen Flota?
Przy e-Tollu jest to niemożliwe gdy ma się już wprowadzony jeden sposób finansowania w sensie konto przedpłacowe e-toll
Jeśli Autopay dla osób prywatnych umożliwia podpięcie karty flotowej od razu przechodzę
  • Odpowiedz
Ale przez kilkanaście sekund będzie widoczny komunikat o tym i możliwość anulowania jeśli jesteś pasażerem.


@bitcoholic: Czyli w tym Państwie z gówna, jak jesteś pasażerem autobusu to ci pożre pieniądze w razie jak sobie kimniesz na chwilę, a kierowca autobusu będzie w tym czasie jechał przez bramki
  • Odpowiedz
@festiwal_otwartego_parasola: szczerze mówiąc, nie rozumiem Twojego zdziwienia. Zasada działania Autopay i skanowania tablic jest prosta jak drut. Rejestrujesz w systemie samochód (przeważnie ludzie rejestrują swój ( ͡° ͜ʖ ͡°)), dodajesz kartę, w momencie przejazdu przez bramki opłata jest pobierana ze skojarzonej z numerem rejestracyjnym karty i tyle. W Twoim przypadku ktoś podjechał pod bramkę z rozpoznawaniem numerów (być może była tam też obsługa kasowa), rozpoznało numer,
  • Odpowiedz
@msgdn:
najlepszym rozwiązaniem (co zrozumiała już połowa Europy) są winiety, a nie żadne śmieszne bramki, aplikacje i podpinanie kart.

jeszcze zobaczysz jak potworny będzie z tym wszystkim b----l, usłyszysz we wiadomościach o starszym Panu Heniu, który jak dotąd jeździł co jakiś czas autostradą do córki, a teraz dostał mandat, bo nie umiał sobie z tym wszystkim poradzić. Powiesz mu wtedy, że to wszystko proste jak drut!
Panów Heniów będzie dziesiątki
  • Odpowiedz
@festiwal_otwartego_parasola: ale ja o jednym, ty o drugim. Opisuję prostotę systemu opartego o rozpoznawanie tablic. To co teraz jest wprowadzane na części A2/A4 to zupełnie coś innego, tam rozpoznawania nie będzie i uważam, że ten nowo wprowadzony system jest bez sensu i krokiem wstecz w stosunku do tego co działa na np. A1.
  • Odpowiedz