Wpis z mikrobloga

Od dziś otwarte bramki na A4, od razu widać. Nie polecam apki e-toll która niemiłosiernie zżera zasoby i potrafi się zawiesić w niespodziewanym momencie. Zamiast tego można korzystać z Autopay (geofencing), E-toll bilet lub Orlen Pay, który także umożliwlia zakup e-biletu.

Z tego co wyczytałem to jak komuś się zapomni to jeśli w ciągu 3 dni po przejeździe kupi e-bilet, to nie dostanie mandatu. Mandat to 500zł.

#ciekawostki #autostradypolska #wroclaw #motoryzacja #polska #autostrady
bitcoholic - Od dziś otwarte bramki na A4, od razu widać. Nie polecam apki e-toll któ...

źródło: comment_1638345758pgvGhJN8BSK9OKtWmHLHCW.jpg

Pobierz
  • 121
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bobokkk: tak, chyba że Cię skontrolują to wtedy dostajesz 500 zł na miejscu i 500 zł pocztą xDDD Dla mnie wysokość tych mandatów to żart, tyle to dostajesz jak jedziesz 100 kmh w zabudowanym
  • Odpowiedz
Aplikacja Autopay wysyła powiadomienie push z informacją, że za chwilę zostanie kupiony bilet. W ciągu trzech minut można anulować transakcję. Po tym czasie aplikacja przyjmie, że kierowca zdecydował się na wniesienie opłaty.


@hax33l: A jak mnie ktoś porwie i będę związany w bagażniku jechał A4 to kto mi później odda za przejazd, jak porywacz też zapłaci? Bez sensu ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
@bitcoholic: @mutencath: @hax33l:

nie polecam autopay. przypadkowo dodałem w aplikacji bankowej numer rejestracyjny z literówką i pobrało mi kase z konta w momencie jak rzeczywiscie auto z tą rejestracją przejeżdżało przez bramki A4.
Autopay twierdzi, że faktyczny właściciel tych blach nie opłacił bramek w inny sposób, co jest gówno prawdą, bo nie przejeżdżałby wtedy przez bramkę do opłat automatycznych.
Nie zwrócili mi opłaty. Straciłem 9zł i
  • Odpowiedz
@festiwal_otwartego_parasola: Sam popełniłeś błąd i rzucasz się na firmę za to xd. Część bramek jest mieszanych - działa na nich kamerka i jest też normalnie możliwość zapłaty gotówką/kartą. Nie wiem też co w sytuacji gdyby 2 konta zarejestrowały samochód z tymi samymi blachami. Może sam też miał zarejestrowany i sobie normalnie przejechał myśląc, że za to płaci?
  • Odpowiedz
@bitcoholic: brak mi słów jak można skomplikować coś co powinno być intuicyjne i banalnie proste. Za niedługo będzie apka do oddychania tym syfiastym powietrzem w polsce. Nie zazdroszcze zagranicznym którzy mają nieszczescie do nas przyjechać. Wszędzie w europie winiety, ale nie, u nas będą bilety jak w cyrku. Oczywiście kary drakońskie na start
  • Odpowiedz
@mutencath: @JC97:

no przecież mówię, że popełniłem błąd, ale niech mi firma nie farmazoni, że opłata nie została pobrana w inny sposób, po prostu zarobili podwójnie za ten przejazd i tyle

świat tak działa, że ludzie się mylą i w poważnej firmie powinny być brane takie przypadki pod uwagę, a nie spuszczanie klienta w kiblu żeby się tylko nie narobić przy wyjaśnieniu sprawy

9zł zarobili, a klienta stracili,
  • Odpowiedz
@festiwal_otwartego_parasola: Ale skąd wiesz, że zarobili podwójnie? xd

Tobie się chyba wydaje, że ktoś na pewno miał zarejestrowany ten sam numer blach i ściągnęło z każdego konta, a może ktoś podjeżdżał z zamiarem zapłaty gotówką, a tu mu się bramka otworzyła to pojechał. Tak jak pisałem - część bramek obsługuje oba typy płatności.
  • Odpowiedz
@bitcoholic Ja próbowałem dzisiaj około 9, niestety Autopay nie ogarnął. Aplikacja się wykrzaczyła i nie pozwoliła mi się zalogować, choć godzinę wcześniej wszystko skonfigurowałem. Pojechałem na e-tollu i mimo upierdliwej konfiguracji, upierdliwej płatności i upierdliwej aplikacji, to wszystko hula poprawnie :-)
  • Odpowiedz
@JC97:

no faktycznie, może nie zarobili podwójnie, po podatkach i kosztach to jakieś 4zł.

może ktoś podjeżdżał z zamiarem zapłaty gotówką, a tu mu się bramka otworzyła to pojechał.


Ty tak na serio?
  • Odpowiedz