Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Tony76: pliki wykonywalne z Windowsa można sobie otworzyć na dowolnej dystrybucji jak sobie Wine zainstalujesz. Jak zaczynasz to nie baw się w jakieś egzotyczne distro, weź Ubuntu albo Konta i tak popsujesz a więcej odpowiedzi jak naprawić znajdziesz.
@a231: nie no bez przesady, kiedyś się na kali Linuxie siedzialo i nic się nie popsuło. Chodzi o Linuxa na stary sprzęt dla osoby która jest przyzwyczajona do windowsa a Linux to czarna magia
@Tony76: W normalnym distro po instalacji Wine jest on wiązany w taki sposób, że kliknięcie w menadżerze plików otwiera w domyślnej "butelce" Wine.
Problem może zależeć od programu Windowsowskiego i jego mniej lub bardziej oczywistych zależności (Windows Media, .Net itd.).
W przypadku takich problemów nie ma innego rozsądnego wyjścia niż "butelkowanie" (np. Lutris czy CrossOver) i ew. zajrzenie do appdb.winehq.org lub protondb.com
Można bez butelkowania podeprzeć się winetricks, aczkolwiej butelkowanie
Linux FX podobno otwiera pliki exe.


@Tony76: > Linux FX podobno otwiera pliki exe. Korzystał ktoś z tej wersji? Warty instalacji po przesiadce z Windowsa czy lepiej inna wersję sobie ogarnąć?

@Tony76:

Linuxfx to brazylijska dystrybucja Linuksa oparta na Ubuntu. System jest wyposażony w intuicyjny interfejs użytkownika pulpitu Cinnamon zaprojektowany w celu ułatwienia migracji użytkowników z systemu Windows.


Cinnamon... więc pewnie będzie mulic na starym kompie.
@kartofel322: sam robiłem partycje. Mam 2 dyski jeden cały czysty i go widzi normalnie a drugi podzielony na system 100GB a reszta na pliki no i 8GB na RAM. No i widzi wszystko tylko tej Patrycji na pliki jak klikam 2x to jest jakiś błąd już nie pamiętam nawet co pisało, zamontować się nie da.
Mam 2 dyski jeden cały czysty i go widzi normalnie a drugi podzielony na system 100GB a reszta na pliki no i 8GB na RAM. No i widzi wszystko tylko tej Patrycji


@Tony76: No to najprawdopodobniej jest to "reszta" (miejsca na dysku), a nie partycja.