Wpis z mikrobloga

Kochane mireczki
Rok temu pytałam się, jaką skrzynkę z narzędziami kupić niebieskiemu na urodziny. Skrzynka kupiona, niebieski zadowolony, a tu kolejne jego urodziny przedemną i znów z zamiarem skompletowania zestawu majsterkowicza tym razem chcę kupić mu wiertarkę lub wiertarko-wkrętarkę, najlepiej z akumulatorem. Sama się totalnie na tym nie znam, a chciałabym kupić mu coś, z czego byłby zadowolony. Budżet to 500zł. Czy macie coś godnego do polecenia?
Taguję dla zasięgu
#remontujzwykopem #budujzwykopem #majsterkowanie
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szpinag: nie polecam brać drogich sprzętów typu bosch profesional/metabo/makita/dewalt itp. Owszem sa to do re sprzęty ale ich jakości nie wykorzystasz w zastosowaniu domowym, a jak przyjdzie do jakiegokolwiek serwisu to się człowiek zastanawia czy nie lepiej kupić nowej.
Moim zdaniem do domu są super takie marki jak dedra/graphite/einhell/dexter itp. Ew. trochę lepsze ryobi/erbauer/worx.
I jeśli chodzi o wiertarko-wkretarkę to ja bym sobie podarował silnik bezszcotkowy. Drozszy, bardziej problamatyczny w razie
@szpinag: jeśli będziesz chciała to ciągnąć w kolejnych latach to najlepiej jak wybierzesz jedną platformę. Wtedy baterie będą zamienne pomiędzy urządzeniami, jedna dwie ładowarki załatwią sprawę.

Czy wybierszesz Parkside, czy Ryobi nie będzie miało dużego znaczenia do zadań amatorskich. Wiadomo, Makita czy Hitachi też będzie dobrym wyborem, ale do 500zł nie kupisz nawet jednego narzędzia. Przykładowo kupując Parkside X20V Team możesz kupić jedno urządzenie z baterią a kolejne już bez. W
@szpinag: A ja z kolei polecam sprzet markowy. Bo kupisz raz i na wiele lat. Z marketówkami jest tak, że kończy się gwarancja i jak sie zepsuje to wyrzucasz bo nie ma do tego cześci. Do markowych cześci będą zawsze. A ergonomia, waga i moc urządzenia sprawia, że nie dość, że lepiej się pracuje to są też niezawodne. Tani sprzęt jest dla bogatych ludzi. Do użytku domowego mozna wybierać sprzęty na
@aleja6grobnr4:
@WiesniakzPowolania:

Ja z kolegami też się zgadzam, ale z zupełnie innego powodu - znane marki za te 5 lat pewnie dalej będą istnieć i dalej da się dokupić pasujące akcesoria/baterię/ładowarkę. Z marketówkami może być różnie pod tym względem.
A co do jakości - narozbierałem się tego trochę i muszę powiedzieć, że czy to makita, czy bosch, czy erbauer - to w środku jeden pies i pewnie i tak skręcane