Wpis z mikrobloga

Pracowałem w polskiej firmie za systemie 3/1 (trzy tygodnie pracy na tydzien wolnego). Zarabialem ok. 6700 zlotych na rękę z czego 2800 zl mialem na umowie, a reszte w dietach.

Przeszedlem do niemieckiej firmy na system 2/2 (dwa tygodnie pracy na dwa tygodnie wolnego). Zarabiam 1500 euro brutto + diety. Na rękę wychodzi 1500 euro netto (ok. 7000 zł)

W polskiej firmy kasę za urlop, l4, emeryturę, rentę miałem liczoną od 2800 zł, w niemieckiej od 1500 euro.

Praca wygladala identycznie, czyli jazda po Niemczech. W Polskiej firmie za tydzien pracy dluzej w ciagu miesiaca otrzymywałem mniejsze pieniądze oraz mniejsze benefity niz w firmie niemieckiej. ¯\_(ツ)_/¯

Najlepsze, że szef z polski i szef z Niemiec dostawał prawie identyczne stawki za przewóz (tak dziala wolny rynek, nikt nie będzie płacił 50% więcej, zeby ładunek zawiózł mu polak w niemieciej firmie niż polak w polskiej firmie ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Ale pamiętajcie to wina podatków, ze przedsiebiorców nie stać na wyższe pensje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekaztransa #zycietruckera #transport #podatki #gospodarka #praca #pracbaza
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najlepsi są Ci co mówią: czemu nie wracasz przecież u nas się 8k wyciąga. Ja to samo mam tylko w UK. Polska to niestety chlew.


Pozdrawiam

@Anyper: Moze w najgorszych pracacj tak jest?
  • Odpowiedz
  • 3
@artekF
Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś miał normalnie 7000 netto jako kierowca na umowie o pracę (3/1 lub 2/2). Polacy diety wliczają w pensje a przecież 20-40 euro diety to jest normalne wyżywienie jak jeździsz po Europie.
Chlew i tyle.
Jak znasz jakąś firmę co płaci normalnie na UOP 7000 zł netto to jesteś szczęściarzem. Ale raczej nie poznasz takiej tylko taka co Ci da 3000 zł na UOP i reszta
  • Odpowiedz
@artekF

Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś miał normalnie 7000 netto jako kierowca na umowie o pracę (3/1 lub 2/2). Polacy diety wliczają w pensje a przecież 20-40 euro diety to jest normalne wyżywienie jak jeździsz po Europie.
Chlew i tyle.
Jak znasz jakąś firmę co płaci normalnie na UOP 7000 zł netto to jesteś szczęściarzem. Ale raczej nie poznasz takiej tylko taka co Ci da 3000 zł na UOP i reszta
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Blackpill: Na racja , bo w polskich firmach zarabia się 9-10 tysiecy. Szkoda, ze w ogole nie ma takich ogloszen xD
Oczywiście są takie firmy, ale jeżdżąc u nich dom widzisz wtedy tylko kiedy robisz pauzę 45/66h. Przemiał tam jest niesamowity, pracują tam głównie młodzi kawalerowie lub kredyciarze, ten kto spłacił kredyt lub się dorobił poduszki finansowej natychmiast #!$%@? od nich na jakiś normalniejszy system pracy.
  • Odpowiedz
  • 0
@artekF
Niech zarabia te normalne 8k ale na ludzkich warunkach a nie na pół czarno. Tylko o to chodzi.
Mylisz ze ktoś będzie za 5k jechał na 3 tygodnie w Europe?
  • Odpowiedz
@artekF

Niech zarabia te normalne 8k ale na ludzkich warunkach a nie na pół czarno. Tylko o to chodzi.
Mylisz ze ktoś będzie za 5k jechał na 3 tygodnie w Europe?

@Anyper: Nie no niech kazdy zarabia jak najwiecej, ale takimi stawkami przeliczanymj na PLN, zagraniczni kierowcy sie wkurzaja, ze im stawki zanizacie, bo 1500 euro i dieta to duzo nie jest jak na standardy zachodnie
  • Odpowiedz
  • 1
@artekF
Bo to dostanie każdy bez języka i doświadczenia a my ogolnie jesteśmy dobrymi pracownikami a te pieniążki za system 2/2 często odpowiadają bo jak na nasze standardy to jest ok. Zawsze pracownicy ze wschodu będą zaniżać stawki na zachodzie.
  • Odpowiedz
@Bakys: kolega napisał jakie ma warunki u Niemca, w Polsce takich nie ma, znajdź mi system 2/2 za takie pieniądze. A najważniejsze że wszystko wypłacone na legalu. Z czego tak jak wpisy powyżej L4 czy urlop masz płacone normalnie od podstawy. W polskim januszexie podstawa 3k reszta w dietach i pod stołem. Potem kwik jak L4, że ciężko przeżyć. A odnośnie dojazdów, jak ktoś robi 15-20 km w jedną stronę
  • Odpowiedz
  • 0
@Towarzysz_Blackpill Dostają 9k w jednej firmie w Czeladzi na autolohrach, tylko wyjeżdżają w poniedziałek o 4 rano i jada na magnesach do samego Zgorzelca, po przekroczeniu granicy dopiero zaczyna im się liczyć czas pracy jak i płaca, wracają wieczorem w sobotę i tak cały miesiąc ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Stormweaver każdy zarabia po 450 dziennie jak na parkingu gada
Koniec końców popatrz na oferty
Zgodnie z czasem pracy i w dobrych warunkach, na w miarę nowych autach i co weekend w domu lub 3/1 to ciężko miec więcej niż 7
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Blackpill ja znam siebie. 400 netto i to przez agencje pracy. Tak, agencja pracy w Polsce. Sam sobie układam "grafik". Chcę 2/1 mam 2/1. Sami dzwonią i pytają ile chce jeździć. Do bazy mam 66km. Ale zgadzam się po części z Tobą. W Polsce zwykle płacą najniższa na umowie i dieta 50 euro, która już na starcie jest zanizona. Euro idzie w górę a wypłata ta sama. W dodatku patologia z
  • Odpowiedz
@domelradom z opem sie zgadzam, u niemca zarobisz wiecej, ale nie zgadzam sie ze nie da sie miec 450 dniowki u polskiego dziadtransa, bo sam tak jezdzilem PL-NL-PL, wychodzilo mi troche wiecej jak 450, a za 3/1 mialem w citronexie 7k jakies 4 lata temu xd
  • Odpowiedz