Wpis z mikrobloga

Pracowałem w polskiej firmie za systemie 3/1 (trzy tygodnie pracy na tydzien wolnego). Zarabialem ok. 6700 zlotych na rękę z czego 2800 zl mialem na umowie, a reszte w dietach.

Przeszedlem do niemieckiej firmy na system 2/2 (dwa tygodnie pracy na dwa tygodnie wolnego). Zarabiam 1500 euro brutto + diety. Na rękę wychodzi 1500 euro netto (ok. 7000 zł)

W polskiej firmy kasę za urlop, l4, emeryturę, rentę miałem liczoną od 2800 zł, w niemieckiej od 1500 euro.

Praca wygladala identycznie, czyli jazda po Niemczech. W Polskiej firmie za tydzien pracy dluzej w ciagu miesiaca otrzymywałem mniejsze pieniądze oraz mniejsze benefity niz w firmie niemieckiej. ¯\_(ツ)_/¯

Najlepsze, że szef z polski i szef z Niemiec dostawał prawie identyczne stawki za przewóz (tak dziala wolny rynek, nikt nie będzie płacił 50% więcej, zeby ładunek zawiózł mu polak w niemieciej firmie niż polak w polskiej firmie ( ͡° ͜ʖ ͡°))

Ale pamiętajcie to wina podatków, ze przedsiebiorców nie stać na wyższe pensje. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#bekaztransa #zycietruckera #transport #podatki #gospodarka #praca #pracbaza
  • 41
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 8
Najlepsi są Ci co mówią: czemu nie wracasz przecież u nas się 8k wyciąga. Ja to samo mam tylko w UK. Polska to niestety chlew.

Pozdrawiam
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Blackpill:
Nie do końca się zgodzę że takie same stawki, taki przypadek z własnego doświadczenia jak jeszcze pracowałem w spedycji. Ładunek za przykładowo 750€ z niemieckiej firmy. Dzwonie ja rozmawiając rozmawiając z Niemką która odebrała telefon po angielsku i 750€ max, nie ma opcji na więcej. Dzwoni kolega Niemiec do tej samej babki i cyk 820€.

I z drugiej strony, teraz ja mam swoje ładunki, pisze do mnie Polak i chce 900zł lub Ukrainiec który chce 800zł, to też wybiorę Polaka.

Prócz samej stawki dochodzi jeszcze kwestia kontaktu (z spedytorem i kierowcą) zarówno z mojej strony i magazynierów (bo załadunek jest "u nas na magazynie") jak i z
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Blackpill: ile czasu zajmuje Ci dojazd pociągiem w jedną stronę? podaj proszę czas od momentu wyjścia z domu w PL, do momentu wejścia do ciężarówki w DE.

ja nie myślę ile się zarabia, tylko wiem ile się zarabia. stąd podtrzymuję- nie wiem gdzie pracowałeś, jeśli w 2021 dostawałeś 6700 za 3/1 .
  • Odpowiedz
ile czasu zajmuje Ci dojazd pociągiem w jedną stronę? podaj proszę czas od momentu wyjścia z domu w PL, do momentu wejścia do ciężarówki w DE.


@Bakys: 5,5 godziny.

nie wiem gdzie pracowałeś, jeśli w 2021 dostawałeś 6700 za 3/1 .


@Bakys: Na racja , bo w polskich firmach zarabia się 9-10 tysiecy. Szkoda, ze w ogole nie ma takich ogloszen xD
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Blackpill: 5,5 godziny + 5,5 godziny = 11 godzin. na dworzec i z dworca dojeżdżasz autem, czy idziesz z buta? Szef z Niemiec płaci Ci od momentu wyjścia z domu w PL, czy po dojechaniu do miejsca pracy?

8k netto za 3/1 to w dzisiejszych realiach to imo norma, może trzeba wziąć poprawkę na rejon Polski.

Gdyby podejść rzetelnie do obliczeń, to wychodzi na to, że za dwie stówki dasz
  • Odpowiedz
to wychodzi na to, że za dwie stówki dasz se jaja ogolić,


@Bakys: Dwie stówy, tydzień wolnego więcej w ciągu miesiąca, wyższą emeryturę, więcej pieniędzy za urlop. Za identyczną pracę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

5,5 godziny + 5,5 godziny = 11 godzin. na dworzec i z dworca dojeżdżasz autem, czy idziesz z buta? Szef z Niemiec płaci Ci od momentu wyjścia z domu w PL, czy
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Blackpill: weź pod uwagę fakt, że dwie stówki róznicy przy założeniu, że w PL dajesz się ruchać za 6700 za 3/1. policz to sobie wszystko jeszcze raz, w swoich obliczeniach uwzględnij faktycznie panujące realia, a nie jakieś kwoty z dupy. uwierz mi, że to co masz teraz u Niemca, to nie są jakieś mega kokosy, przy założeniu, że dodatkowo do roboty dojeżdżasz pół dnia pociągiem i tramwajem (co też kosztuje)
  • Odpowiedz
@Towarzysz_Blackpill: jest takie przysłowie: "napluj k*rwie w oczy, to powie, że deszcz pada".

Ty widzisz i będziesz widział to co chcesz widzieć. No nic, najważniejsze, że jesteś szczęśliwy pracując u Niemca, i tak trzymaj. Powodzenia!
  • Odpowiedz