Wpis z mikrobloga

Jaki robot odkurzający do mieszkania? Na rynku widzę, że jest ich cała masa i niczym poza ceną się nie różnią. Próbowałem po opinii lecieć i mam dwa roboty:
Robot sprzątający IROBOT Roomba I7 - 2200 PLN
Robot sprzątający XIAOMI Mi Robot Vacuum Pro Czarny - 1200 PLN

Oba mają dość dobre opinie ale nie rozumiem przebitki cenowej x2. Czyżby Xiaomi był tańszy tylko dlatego, że Xiaomi? Posiada ktoś taki sprzęt w domu? Jak się sprawdza? Coś godnego polecenia poza tymi dwoma?

#prezent #agd #dom #odkurzacz i trochę chyba #pcmasterrace
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mopek666: Miras! Jak ten robocisz działa? Ma planowane sprzątanie i wtedy zjeżdża ze stacji, czy sam też potrafi stwierdzić "że już pora" na sprzątanko? Poza tym jak głośno pracuje? Da się to puścić na noc w sypialni?
  • Odpowiedz
Jak ten robocisz działa?

Działa na prawdę fajnie, praktycznie przestałem korzystać z normalnego odkurzacza.

Ma planowane sprzątanie i wtedy zjeżdża ze stacji, czy sam też potrafi stwierdzić "że już pora" na sprzątanko?


Ja mam go ustawionego na sprzątanie raz dziennie o 14.
  • Odpowiedz
@MrFen: Zobacz co autor napisał, mniej więcej to samo co @gomezikpl

Dlaczego nie ma tutaj modeli iRobot Roomba? Ponieważ uważam ich zakup za nieopłacalny względem tego co sobą reprezentują a ich marketing w sieci mi się bardzo nie podoba. Nie zrozumcie mnie źle, to bardzo dobre produkty tylko za wysoko wycenione względem swoich możliwości.
  • Odpowiedz
@MrFen: jakieś 2 miesiące temu szukałem Svetlany do swojego mieszkania, zastanawiałem się pomiędzy Roomba i7 a czymś od Xiaomi/Roborock. Ostatecznie padło na Roborock S7 z funkcją mopowania (nie byłem przekonany ale o dziwo myje podłogi świetnie). Co prawda podobna półka cenowa co Roomba i7, ale jak masz taki budżet to polecam całym serduszkiem.
  • Odpowiedz
@fenixon: Dobra! Nie doczytałem dokładnie! Dzięki, bardzo pomocny link, teraz tylko muszę uściślić budżet i lecę do sklepu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
przeleciałem na szybko wzrokiem i widzę bardzo fajny artykuł ale nie ma w nim iRobota wcale (,)


@MrFen: Miałem roborocka zanim kupiłem xioami - nie widzę większych różnicy w jakości pracy.
  • Odpowiedz
  • 2
@MrFen ja kupiłem ze dwa miesiące temu Roborocka S5 max za 1399 i powiem tak - jak puściłem go po pokoju z wykładziną która była regularnie odkurzana leciwym zelmerem, to dopiero za czwartym razem zbiornik na syf nie był zapełniony na full ( ͡º ͜ʖ͡º) sprzęcik śmiga spoko, hałas jest akceptowalny nawet na najwyższych ustawieniach, mapowanie pomieszczeń jest sprawne i dokładne. Z mopowania jeszcze nie korzystałem,
  • Odpowiedz
@MrFen: Mam od 4 lat iRobota serii 800, jakiś czas temu kupiłem Xiaomi Mi z mopowaniem, coś za 1200 zeta.
Różniece:
- nie liczyłem na to za bardzo ale mopowanie całkiem sprawnie mu wychodzi
- Xiaomi nie jeździ tak chaotycznie jak irobot
- zrobiłem sobie mapę parteru i jak chcę to wysyłam do tylko do kuchni etc. w irobocie za taką opcję już trzeba słono zapłacić
- xiaomi pracuje
  • Odpowiedz
@mateelv: @MrFen: mam roborocka s5 max od roku, żona jest zachwycona. Po updatecie sam odnajduje się na różnych piętrach, co dla mnie jest dużym plusem, bo nie muszę za każdym razem my mapy przełączać w appce. Mopowanie jakoś tam działa, ale rzadko używam. Teraz bym pewnie kupił w jakąś wyższą wersję.
Można go podłączyć pod appke xiaomi albo pobrać osobną od roborcka. Ja używam tej od roborocka i
  • Odpowiedz