Wpis z mikrobloga

@throwaway2137: nie, mogę sobie współpracować jak chcę - co z tego, że będę przez większość czasu współpracował z firmą w której byłem na umowie o pracę, jak umowa jest tak skonstruowana, że mogę sobie bez problemu robić zlecenia innym firmom - gdyby był tam jakiś twardy zakaz konkurencji, to owszem, miałaby ona znamiona umowy o pracę, tak samo jakby był wpisany płatny urlop/chorobowe czy też konkretne godziny wykonywania usług albo podległość.
@pure_function: jakie przywileje? Nikt mi za urlop nie zapłaci, tak samo za chorobę. Prosta reguła - nie pracujesz = nie zarabiasz. A co jeśli postanowię kupić coś na fakturę, zainwestować np. w rozwój własnego produktu i nic z tego nie wyjdzie?

Zresztą - co ja jako programista mogę mieć za koszty? Kompa się kupuje raz na kilka lat przeważnie, co roku co najwyżej odnowienie licencji do oprogramowania, które używam, a co
@matwes: przywolywalny w tym wpisie #programista15k nie ma raczej problemu z urlopem na b2b. co do ryzyka, jestem w stanie poprzec mechanizm, ktory bedzie zachecal do podejmowania ryzyka. jednym z takich mechanizmow moze byc bezwarunkowy dochod podstawowy. natomiast przywileje podatkowe (ktore maja wszyscy przedsiebiorcy, niezaleznie od poziomu ryzyka w ich biznesie) sa moim zdaniem kiepskim mechanizmem.
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 4
@throwaway2137: xD biadolenie biedaków. Kiedyś takich w autobusie spotkałem mówi jeden do drugiego - to powinno być tak: jak ktoś ma piękne ładnie dłonie to widomo że prawdziwej pracy się nie podjął tylko cwaniaczek oszust i zabrać mu nich za najniższą pracuje a jak ktoś ma takie ręce jak ja sękate spravowane takim to im dać prawdziwym ludziom pracy i zabrać tym wyzyskiwaczom. Jesteście tacy sami xD
co do ryzyka, jestem w stanie poprzec mechanizm, ktory bedzie zachecal do podejmowania ryzyka. jednym z takich mechanizmow moze byc bezwarunkowy dochod podstawowy


@pure_function: i chleb po 200zł

przywolywalny w tym wpisie #programista15k nie ma raczej problemu z urlopem na b2b


@pure_function: ależ oczywiście, możemy wziąć kiedy i na ile chcemy. Ale jest to urlop bezpłatny. To samo L4 - nawet nie ma sensu na nie iść. Ktoś wcześniej fajnie
i chleb po 200zł


@GeDox: nie wiem, czy wiesz, ale podaz pieniadza to nie jest jedyny czynnik, ktory ksztaltuje cene dobr. innym, rownie waznym czynnikiem jest podaz dobr. przy odpowiednio duzej podazy dobr bezwarunkowy dochod postawowy moze dzialac nie wywolujac inflacji.