Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@throwaway2137: dlaczego miałbym działać na swoją szkodę i być na UoP?
Póki politycy w Polsce nie nauczą się mądrzej inwestować podatków to ludzie nie będą chcieli ich płacić i będą omijać.

Wyjechałem z tego #!$%@?łka do jakże zamordystycznej Australii. Wiesz czemu tu niewielu kombinuje i płacą podatki? Bo idę w parku i widzę publiczne dobrze wyposażone grille. Kosz co kawałek, wodopoje dla ludzi i w ogóle widzę że te podatki
  • Odpowiedz
@throwaway2137: trzeba byc zadac pytanie czy bezrobotni beneficjenci 500+ nie maja wyrzutow sumienia z powodu pasozytowania na zdrowej tkance spoleczenstwa. Oczywiscie odpowiedz to "nie", bo do tego trzeba miec chociaz odrobine RiGCzu
  • Odpowiedz
@LuxEtClamabunt: przy 15 tys brutto odkładasz na emeryturę 15,4tys rocznie a Twój pracodawca drugie tyle czyli w sumie 30,8tys. Będąc na JDG, zazwyczaj bierzesz minimalny ZUS, przez pół roku nie odkładasz nic na emeryturę, potem przez półtora roku 2tys.rocznie a po 2 latach odkładasz rocznie 7,3tys/rocznie(redukcja o 100-75% względem UoP)
  • Odpowiedz
nie wiem, czy wiesz, ale podaz pieniadza to nie jest jedyny czynnik, ktory ksztaltuje cene dobr. innym, rownie waznym czynnikiem jest podaz dobr. przy odpowiednio duzej podazy dobr bezwarunkowy dochod postawowy moze dzialac nie wywolujac inflacji.


@pure_function: komunistyczna/socjalistyczna utopia. Daj każdemu po 1000zł/msc, a po kilku latach będziemy milionerami.
  • Odpowiedz
to idź na etat skoro jest tak źle.


@tomekruslan: z chęcią, ale nie mogę, inaczej dojedzie mnie US :) Wyobraź sobie, że mam więcej PKD i nie zajmuje się tylko kodowaniem.
  • Odpowiedz
@samakra: niech przyjdą - pracuję na 2 etaty, co nie byłoby możliwe gdybym robił na UoP. Z obu etatów płacę podatki na pińcet plusy to jak mnie będą chcieli zmusić do UoP to będę mógł ciągnąć tylko jeden etat i z niego tylko płacić podatki
  • Odpowiedz