Wpis z mikrobloga

Rok kłótni o zapychającą się umywalkę. Niebieski wszystkich domowych sposobów próbował i pomagało na góra dwa dni, a to i tak nie do końca, po prostu trochę lepiej woda spływała ale i tak sie zbierała. Wieczny problem, ze to przez moje włosy (co pewnie akurat jest prawda, ale na łyso sie nie ogole). Kreta nie pozwalał, kij wie czemu, nie bo nie, kret to zło, rozwalisz odpływ. Zaleje szafkę bo kret na pewno rozwali ten odpływ. Trzeba fachowca wezwać, zobaczysz ile zapłacimy przez te twoje kudły! Dzisiaj poszedł do pracy na druga zmianę, #!$%@?, bo woda praktycznie stoi w umywalce. Jak tylko wyszedł przeczytałam do jakich odpływów kret sie nadaje. Plastikowy, jest git. Zgodnie z instrukcja zaaplikowałam krecisko i po 15 minutach cud nastał, woda spływa jak w funkiel nówce. Nic sie nie stało z odpływem, szafce tez nic. #!$%@? rok kłótni o taka bzdurę, gdzie mówiłam: kupmy Kreta.

Teraz tylko muszę wymyślić jak to odetkalam bez użycia Kreta, bo zamiast sie cieszyć z przetkanego odpływu, będzie mi marudził, ze ryzykowałam zalanie mieszkania. Ktoś ma jakiś pomysł? XD

Chyba, ze mu powiem, ze sama hydraulika wezwałam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
  • 115
  • Odpowiedz
  • 1
@push3k-pro: Zaczal się problem od tego, ze myłam w umywalce, jak zaczęło się przytykać to przestałam. Teraz to wiadomo, ze czasami to tam coś po prostu wpadnie bo łazienki tak są zwykle skonstruowane ze lustro i gniazdko są przy umywalce, ale nic specjalnie tam nie wrzucam.

@Karbostyryl smiem wątpić biorąc pod uwagę jak się zna na wszelkich naprawach ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@nicari zastanawialam się nad rozkręceniem
  • Odpowiedz
@nicari zastanawialam się nad rozkręceniem tego w #!$%@?, ale mamy syfon schowany w zabudowanej szafce i bałam się, ze będzie mi ciężko to zrobić.


@rudyba: przeca to roboty tyle co odkręcenie butelki, tylko trzeba wiadro albo miskę podstawić i potem umyć.
  • Odpowiedz
@rudyba: Jednym z domowych sposobów na odetkanie odpływu jest wymieszanie połowy szklanki sody oczyszczonej z połową szklanki soli. Taką mieszankę wsypuje się do odpływu i zalewa wrzątkiem. Ta metoda często sprawdza się jako zamiennik Kreta do zlewu :)
  • Odpowiedz
@nativ: ja przez rok np nie przyszłam guzika w sukience… oraz nie sprzątnęłam desek w ogrodzie. Ja rozumiem ze to nie było zatkane na amen tylko woda spływała wolniej. Wiec da się żyć
  • Odpowiedz
  • 0
@kaspah: No właśnie nie do końca, bo musiałbym wyciągnąć duże i ciężkie szuflady a bałam się, ze robiąc to sama wygne któryś zawias i zamiast satysfakcji z odetkanego odpływu będę mieć awanturę o szafkę.
  • Odpowiedz
@rudyba: ci co piszą o zalepianiu odpływu kretem chyba jeszcze nie odkryli, że kret jest też w płynie.

W ogóle to nie wiem co ludzie spuszczają z wodą, ja przez 7 lat tylko dwa razy rozkręcałem syfon i to tylko pod umywalką, wanny nigdy nie tykałem, a w kuchni może raz jak zlew zmieniałem. A w sumie szkoda, bo mam dostęp do 100% sody kaustycznej i chętnie bym sobie poodtykał to
  • Odpowiedz