Wpis z mikrobloga

Rok kłótni o zapychającą się umywalkę. Niebieski wszystkich domowych sposobów próbował i pomagało na góra dwa dni, a to i tak nie do końca, po prostu trochę lepiej woda spływała ale i tak sie zbierała. Wieczny problem, ze to przez moje włosy (co pewnie akurat jest prawda, ale na łyso sie nie ogole). Kreta nie pozwalał, kij wie czemu, nie bo nie, kret to zło, rozwalisz odpływ. Zaleje szafkę bo kret na pewno rozwali ten odpływ. Trzeba fachowca wezwać, zobaczysz ile zapłacimy przez te twoje kudły! Dzisiaj poszedł do pracy na druga zmianę, #!$%@?, bo woda praktycznie stoi w umywalce. Jak tylko wyszedł przeczytałam do jakich odpływów kret sie nadaje. Plastikowy, jest git. Zgodnie z instrukcja zaaplikowałam krecisko i po 15 minutach cud nastał, woda spływa jak w funkiel nówce. Nic sie nie stało z odpływem, szafce tez nic. #!$%@? rok kłótni o taka bzdurę, gdzie mówiłam: kupmy Kreta.

Teraz tylko muszę wymyślić jak to odetkalam bez użycia Kreta, bo zamiast sie cieszyć z przetkanego odpływu, będzie mi marudził, ze ryzykowałam zalanie mieszkania. Ktoś ma jakiś pomysł? XD

Chyba, ze mu powiem, ze sama hydraulika wezwałam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow
  • 115
  • Odpowiedz
@rudyba: normalnie lej kreta i sie nie przejmuj, facet nie musi wszystkiego wiedzieć. Mi raz sie potopily rury od tego wlasnie plastikowe, ale nie wypalila sie dziura tylko sie tak poskrecały :D w kazdym razie drożne, jak nie umie sobie tyle czasu z tym poradzić to wstyd
  • Odpowiedz
@rudyba tak na przyszłość kup sobie melt, znacznie lepszy środek niż kret, który zamiast odetkać może zapchać też instalacje bo się zbryli na beton.
  • Odpowiedz
Kret jak zadziała to jest git gorzej jak nie zadziała bo wtedy już jest zatkane na amen wiec rzeczywiście ryzykowałas ;) ogólnie to najlepiej kupić sprężynę i tym przepychać ewentualnie zamiast Kreta lepiej kupić melt, tyle ze na niego trzeba uważać bo można się poparzyć.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@rudyba: kret jest spoko, poza aluminiowymi instalacjami których już praktycznie nie ma.
Tylko głową granulek używać. Ja robię to tak, że leje litr zagotowanej wody, daje od razu kreta, czekam 15 minut, poprawiam litrem zagotowanej wody i potem leje ciepła z instalacji żeby go wypłukało.
  • Odpowiedz
  • 1
@rudyba a jesteś pewna że nie macie instalacji aluminiowej? Bo jak macie to całkiem mozliwe że poważnie ją uszkodziłas. Instalacja może być za odpływem, więc jej nie widać. Już jedno użycie sprawia że instalacja zaczyna korodować, a to oznacza grubszy remont po jakimś czasie. Najlepsze to odkręcić kolanko i wyjąć syf, ew. Zastosować spiralę. Odkręcenie kolanka kosztuje 0 zł, i zajmuje max 15 minut (oczywiście jak jest dostęp) a spirala to może
  • Odpowiedz
@rudyba: Kreta nie wolno jedynie do umywalek z metalowym syfonem i zostawiać na dłużej bez spłukiwania bo zamienia się w kamień. Po za tym to zajebisty specyfik. Mówię to jako hydraulik. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz