Wpis z mikrobloga

@malinowy_krol: @Orzeech: Ja nie rozumiem do końca tego kalkulatora, przykład:

Zarabiam 10 brutto - pokazuje mi, że zmiana jest neutralna dla mnie, jednak w tym roku ostatnie 3 miesiące dostaje mniej przez 2 próg więc raczej jest na plus skoro 3 ostatnie miesiące dostane normalną pensję. A do tego dochodzi brak możliwości odliczenia składki zdrowotnej, czyli jak mam to policzyć?

Dalej jest jeszcze lepiej
Ze wszystkimi dodatkami zarabiam 12,5 brutto
@Smartek: Wydaje mi się ze zarabiający minimalna nie sa aż tak wielka grupa żeby to miało większy wpływ. Większość ludzi zarabia te 150-300 powyżej. Edit: chociaż z takim tempem podnoszenia minimalnej zaraz wszyscy będą zarabiać tyle samo xDDD
@orzeszkiziemne: Oznacza to mniej więcej tyle, że przez rok będziesz dostawał mniejszą pensję niż dotychczas, a w zeznaniu podatkowym za rok 2022, czyli jeszcze później, wpiszesz sobie ulgę dla klasy średniej i to ci zrekompensuje niby straty i wyjdziesz teoretycznie na zero. Oni wyższe koszta schowali w uldze, którą zapewne kiedyś i tak zlikwidują albo zrobią tak, że nie będzie przysługiwać i suma sumarum będziesz płacić więcej.

Przez pierwszy rok będzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@soadfan: @Klim4s: @DatJezdziec: @derek25:
Ogólnie biedni zyskają, a nie biedni stracą. Tylko większość społeczeństwa by traciła więc wprowadzili dodatkowa komplikacje, ulgę dla klasy średniej( która jest liczona z dupy bo tylko od przychodu z UoP) żeby przesunąć troszkę krzywa na wykresie, dzięki temu więcej osób zyska ( nie wiele ale jednak) lub nie straci. I cyk to co widać w tym wątku, zyski są po 0-10 miesięcznie a