Wpis z mikrobloga

Społeczeństwo ma się rozwijać a nie cofać w rozwoju. Rozwijanie polega na rodzeniu dzieci a nie macaniu kolegi.


@ethics: Czy ta zasada tyczy się też kleru na czele z samym Janem Pawłem II, którzy to dzieci nigdy nie mieli? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Polska to wciąż głownie średniowiecze mentalne. W miastach może i czuć zachód, ale wieś? Zacofany zaścianek, który nawet nie chce się reformować.


@qwarqq: Nie mył własnych doświadczeń z normami społecznymi.
Ale jak przeanalizuję sie sobory Watykanskie widać że Kościół powszechnych jest niespójny w jednym z najważniejszych dogmatów


@Miesho: Kościół to nie pismo święte, tylko jego interpretacja. Poza tym to instytucja inawet bez soborów ulegał zmianom. Ciągłość od Jezusa to bajka dla plebsu.
Leworęczni nie organizują marszów, nie wymagają od nas specjalnych przywilejów i nie mają agendy, którą chcą zainstalować w prawie.


@BananowyAbazur: ja jestem leworęczny i nie jesteśmy dyskryminowani prawnie i kulturowo, wiec nie potrzebujemy aktywizmu. LGBT są dyskryminowani i prześladowani, dlatego aktywizm LGBT istnieje i jest potrzebny.
jakie tam średniowiecze, jak jeszcze moje rodzeństwo było wysyłane do terapeuty


@fuechsinn: bo tak samo byłoby bez kościoła, kościół dostosowywał się do ludzi, a ludzie do kościoła. Pro lelm było to że ktoś jest inny, religia tylko wykorzystywała naturalne skłonności ludzi i instytucjonalizowła je.
jak zakaz homoseksualizmu


@Rusther: adresuje obawy rodziców o brak wnuków

noszenia dwóch różnych rodzajów tkanin,


prawdopodobnie obserwacja spoleczna

wyznawania innych bogów


jednoczenie społeczności, umacnianie wladzy

i masturbacji


zwiększenie napięcia, które można ukierunkować

wpływa na przeżycie


większa społeczność ma większe szanse przeżyć

Poza tym czy to nie jest słowo Boże a nie ludzki poradnik?


Interpretuj to jak chcesz, korzystaj z tego że masz teraz takie społeczne przyzwolenie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@23kulpamens Jak napisałem kościół powszechny to głównie katachekizm kościoła katolcikego. Użycie słowa katolik a nie chrześcijanin jest celowe a nie przypadkowe. Kkk prezentuje konkretną interpretację bibli oraz twierdzi że katolicy nie powinni szukać własnej. Pozatym dogmat o ciągłości objawienia zabiera katolikowi możliwość usprawiedliwiania moralności jezusa lub późniejszych papieży ze wzgląd na czasy o czym była moja pierwotna wiadomość.

No i na koniec mała rada. Kończenie zdania "dla plenu" i próba stawiania sie
to nie ja jestem twórcą mema, więc pytania nie są kierowane raczej do mnie.


@AZ-5: To po co go wrzucasz, jak nawet nie wiesz o czym to jest.

Kkk prezentuje konkretną interpretację bibli


@Miesho: semantyka

zabiera katolikowi możliwość usprawiedliwiania moralności jezusa lub późniejszych papieży


wystarczy że jakiś papież na tej samej podstawie powie coś innego i już nie będzie zabierać ( ͡° ͜ʖ ͡° )
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@23kulpamens

wystarczy że jakiś papież na tej samej podstawie powie coś innego i już nie będzie zabierać ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:


Dokładnie dlatego nie wiem czemu ktokolwiek chciałby interesować się czymś takim jak kkk. Jednocześnie zauważyłem, że masa osób definiuje się jako katolicy a z samym kkk nie mają nic wspólnego co uważam za absurd. A w swojej pierwotnej wypowiedzi chodziło