Wpis z mikrobloga

@sasik520: @Anderson_: no pewnie, nie mówię że nie, o to mi właśnie chodzi że jak ktoś pisze że idzie na infę to typowy wykopek pisze ze strata czasu :p chociaż według mnie to nie jest strata czasu nawet ze względu na nowe znajomosci czy poszerzenie swoich horyzontów bo pamietajmy że IT to nie tylko programowanie i bycie software engineer ¯_(ツ)_/¯
@wioseneczka: studiowanie jest fajne, ale te znajomości są mocno przereklamowane. I niezbyt potrzebne. Mnie się super studiowało i mieszkało w akademiku, ale jeśli chodzi o wiedzę, to przydały się dwa przedmioty, a najlepszy był taki jeden human. A studia nie na gównouczelni, UWr.

Takze fajne przeżycie, ale mało przydatne w życiu i wręcz bardzo szkodliwe z perspektywy pracy.
studia nie są od tego żeby przygotowywać do "rynku pracy," cokolwiek by to miało znaczyć. To nie jest zawodówka czy szkoła przyzakładowa.


@slapdash: Błąd - w Polsce nie są... Zagraniczne uczelnie dużo ścislej współpracują z biznesem, po studiach jesteś gotowy do pracy we wszelkich działach R&D (Research&Development), bo masz sensowne praktyki, a przede wszystkim podejście do nauki jest inne - zamiast durnego ZZZ studentów uczy się kreatywnego rozwiązywania problemów, praktycznych zastosowań
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Playtime: Brakuje tu tych prawdziwych gunwo studiów jak filologia czy filozofia lub zarządzanie.
Nie wiem kto uważa ekonomię, medycynę czy prawo gównianym kierunkiem. Są to przecież kierunki na długo przed wymyśleniem komputera i będą zawsze człowiekowi potrzebne wbrew temu co się myśli o obecnej informatyce.
Pełna zgoda. Problem polega jednak na tym, że w świadomości publicznej wciąż obecne jest takie przeświadczenie, stąd wzięły się opinie: "Pójdź na studia, to dostaniesz dobrą pracę". Dobrze, że społeczeństwo powoli uświadamia sobie, że jest inaczej


@zexan: To jest jeszcze inny problem.... Problem polega na tym, że pracownicy fizyczni (i ich dzieci niestety też) często w ogóle nie rozumieją idei pracy umysłowej i nie rozumieją, że dobre zarobki ludzi po studiach
@Celinka95: ależ to bariera nie do przezwyciężenia.!
Samozwańczy wykopowi eksperci od socjologii orzekli już przecież, że aby w ogóle mieć jakiekolwiek znajomości i gdziekolwiek się udzielać, to trzeba być "dynamicznym".
W związku z tym pozostaje tylko unikać wszelkich prób włączenia się w społeczeństwo i podjęcia praktyk/pracy w zawodzie, siedzieć przed komputerem na wykładzie online, a na koniec wyrazić oburzenie że nikt takiegoż wielce wykształconego zatrudnić nie chce, a w jego miejsce
jaka branża? Większość kierunków związanych z inżynierią ma bardzo niskie ratio zarobki/wysiłek.


@NieRozumiemIronii: mnei pytasz?
ja kolej - projektowanie rozjazdy, szyny, perony
kolega co ma problem z pracą robił doktorat z fizyki jądrowej - projektowanie reaktorów atomowych
inny znajomy co ma problem to hutnictwo

to co tamten wykopek napisał jest śmieszne
inżynier bez doświadczenia brany od razu , tja... chyba że to inżynier kodowania w C# Python
A tak informatyków najprościej outsourcować więc im najłatwiej dostać zachodnie stawki, mimo że na zachodzie to zwykły, przeciętny zawód.


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Brzmi więc jak bardzo przyszłościowy kierunek mniej więcej w sam raz na maks 10 lat dopóki nie zaczną outsorscować dalej na wschód. No ale wiadomo, że wtedy każdy z naszych programistów będzie na stanowisku kierowniczym prowadził projekty. Oh wait.
A lista jest z dupy ofc. Prawo, medycyna, języki są spoko. Rolnictwo, chemia, biologia, architektura, geologia i kilka innych - mogą być spoko. Wszelkie historie, socjologie i inne marketingi są gówno kierunkami pierwszej klasy.


@sasik520: i właśnie wychodzi twoja nieznajomość tematu. każda agencja badań opinii społecznych jest naszpikowana ludzmi po socjologii. i nie tylko badań społecznych. badania rynkowe, a tu już możesz np pracować dla firmy farmaceutycznej ( ͡° ͜