Wpis z mikrobloga

A tak informatyków najprościej outsourcować więc im najłatwiej dostać zachodnie stawki, mimo że na zachodzie to zwykły, przeciętny zawód.


@GwaltowneWypaczenieCzasoprzestrzeni: Na zachodzie programiści zarabiają tak samo jak inni inżynierowie - czyli bardzo dobrze. To nie informatycy u nas zarabiają dużo tylko pozostali inżynierowie śmiesznie mało ()
@GienekZFabrykiOkienek dokładnie tak. Ale zarobki odzwierciedlają stan gospodarki. Na głównej jest kwik, że Niemcy zarabiają 4x więcej i żeby podwyższyć Polakom pensje xD To tak nie działa. Akurat Polska mogłaby być dość bogatym krajem, ale kiepskie prawo pisane pod wały, rozdawnictwo (a zwłaszcza 1.7 sasina dziennie na bombelki), żądza władzy, korupcja, lenistwo, strach przed inwestycjami, to wszystko sprawia, że jest jak jest.
@Playtime: Wykopki jak zawsze #!$%@? w plecy z byciem na czasie. Jak ja byłem na inżynierii oprogramowania, to inni spuszczali się nad ekonomią. Ci co teraz idą na informatykę, to cymbały, bo w innych branżach można już lepiej zarabiać z takim samym progiem wejścia.

Z ludźmi tutaj jest jak z niedzielnymi inwestorami na giełdzie. Widzą że akcja jest za milion CBL, to niechybnie znaczy, że najwyzszy czas kupować. XD
@Celinka95: te kontakty to jest właśnie sól późniejszej pracy zawodowej. Przerażające, jakie panuje uwielbienie dla studiowania zdalnego, które zabijają te możliwości.
@Deykun: co to za #!$%@?, 500 plusów za wysryw o tym, że geografia jest gorsza od niszowych studiów społecznych xD geografia jest typowym kierunkiem "ile się nauczysz, tyle wyciągniesz" - praca na uczelni i badania, praca w szkole, GIS - ale rzeczywiście, nic się po tym nie da robić xD i potem licbusy przeglądające ten gówniany portal łykają takie mądrości, eh
@Deykun: Odc. 2137 - ludzie przez pryzmat swoich doświadczeń oceniają wszystkie kierunki uniwersyteckie i gnoją je.

1. Uniwersytet to nie jest fabryka roboli w garniakach (lub koszulach w kratkę XD). To jest miejsce gdzie masz stać się jednym z ludzi rozumiejących otaczający ich świat; zrozumieć siebie oraz rozwinąć ciekawość świata. Człowiek z umysłem robotnika (niezależnie czy takiego z łopatą, czy takiego co ma owocowe czwartki) tego nie pojmie.

2. Nawet jeżeli
@Playtime: taka prawda, jakbym miał zarabiać tyle co inni inżynierowie z innych branż to bym już dawno stąd wyjechał. Patrząc po znajomych to budownictwo sobie jeszcze fajnie radzi. IT pozwala mi na życie na mega wyjebce - w ciągu kilku lat dorobiłem się dużego mieszkania w bliźniaku i super dzielnicy, mogę jeżdzić kilka razy rocznie w tropiki i kupować ciągle zabawki xD
@Finsky: @wykopiwniczanin:
Jak lubicie geografię to jest kilkanaście kierunków które już ją zaczynają specjalizować. Studiowanie geografii od nauki o mapach po politykę państw, klimatów etc. brzmi świetnie jak się studiuje w Liceum Ogólnokształcącym. Geografia sama w sobie ma dużo ogólnej wiedzy gdzie znajomość klimatów może nie być tak użyteczna jak ktoś potem wskoczy w inny etc. i w sumie tylko z tego śmiałem.

I tak biznesowo uważam, że ktoś z
@sing: No ale czego to niby dowodzi XD Nie wiadomo jaka uczelnia, miasto. Bo jeśli studiowała ekonomię na SGH, UEP czy UEK i nie potrafiła znaleźć po nich pracy to niestety albo jest upośledzona, albo w ogóle nie zna angielskiego.
Studiowanie geografii od nauki o mapach po politykę państw, klimatów etc. brzmi świetnie jak się studiuje w Liceum Ogólnokształcącym.


@Deykun: No chyba się zesrałeś i wciąż - #!$%@? się znasz xD

Studiowanie geografii to nie są #!$%@? państwa-miasta, na geografii masz teledetekcję, GIS, zajęcia bazodanowe, hydrologię, kartografię, CAD, meteorologię, podstawy programowania

I jeszcze dodatkowo masz ogólne przedmioty leśnicze, geologiczne, ekonomiczne.

Wszystko zależy od tego jakie przedmioty sobie dobierzesz i co chcesz