Wpis z mikrobloga

Twórca mema się tak zna, że jako kierunek wstawił Geografię która jest w sumie nawet śmieszniejsza od Hotelarstwa, Europeistyki czy Stosunków-Narodowych.


@Deykun: historia tez dobra, polecam xD
@Playtime: istnieja tylko 4 prawdziwe nauki: matematyka, fizyka, chemia i biologia oraz 3 ich pochodne: informatyka (pochodna matematyki), inżynieria (pochodna fizyki), medycyna (pochodna chemii i biologii). Wszystko inne to gówno studia
@banjo geografia to cięższe studia od ekonomii czy finansów, ale nic ta praca nie daje. Więc niestety op ma rację to gowno studia. Narobisz się, nawkruwiasz a kończysz w macu xD ewentualnie jak masz szczęście to po znajomości w urzędzie miasta za 2 k na rękę xD bo geografia - chemia, fizyka, geologia, matma, kartografia, gis, przez dwa lata miesiąc praktyk w wakacje. Siedzenie w statystkach. Finanse - matma i Excel xd
@wykopiwniczanin:

No chyba się zesrałeś i wciąż - #!$%@? się znasz xD

No tak było, ja się zasrałem a to tobą rzuca. xD

Studiowanie geografii to nie są #!$%@? państwa-miasta, na geografii masz teledetekcję, GIS, zajęcia bazodanowe, hydrologię, kartografię, CAD, meteorologię, podstawy programowania

Zajęcia bazodanowe, CAD i meteorolgia, jak mogłem się tak wygłupić i twierdzić, że to ogólny kierunek. xD
@Deykun: Nie no, ja o tym wiem xD swój okres studiów mam za sobą, wiem co w trawie piszczy mniej więcej przy geografii, dlatego mówię, ze to jest niezła podstawa do wielu specjalizacyjnych rzeczy, jeżeli nie chce się od razu decydować na speckę
A, że dał też Języki Obce zamiast Filologia to można podejrzewać, że wziął plan ze swojego liceum dopisał kilka kierunków które pamiętał i resztę wziął z planu lekcji.


@Deykun: No chyba, że wie o istnieniu lingwistyki stosowanej i chciał zawrzec i to, i filologię ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Podly_Bzik:

historia tez dobra, polecam xD

Jak ludzie studiują historię albo matematykę to ani oni ani inni nie twierdzą, że będą pracować w korporacjach historycznych czy matematycznych. Nie każdy musi produkować PKB bezpośrednio, ludzi studiujących coś z pasją którzy pracują potem w edukacji czy nauce też potrzebujemy.
@push3k-pro po kierunkach polibudowych też ciężko o pracę. Biotechnologia, Chemia?,Fizyka, ZIP, Inżynieria bezpieczeństwa, GiG, inżynier materiałowy, inżynier środowiska. Albo masz poszczególne specki które dają prace albo, masz ciężko. Kierunki jak matma, analityk? Rywalizujesz z ludźmi z UE na rynku. A więcej się #!$%@? na tej polibudzie bo jeszcze się uczysz rzeczy technicznych które są ciężkie. Mówię to wszystko w oparciu na doświadczeniu moich znajomych.
Choć największy deal życia zrobiły typy co się
@szynszyla2018: Dlaczego spłycasz wszystko do programowania? Jakoś nie słyszałem, żeby ludzie po budowlance, lotnictwie, mechanice, całym automotive, akustyce, materiałach ect zajmowali się programowaniem, oczywiście z paroma wyjątkami.
@Manieczki_2003: Co mi z informatyki jeśli jej nie trawię? Niech każdy idzie na takie studia które przede wszystkim go interesują. Lubisz geografie? Idź na geografie, lubisz socjologie? Idź na socjologię. Na pewno się odnajdziesz a jeśli nie, to przynajmniej nauczysz się czegoś, co jest dla ciebie interesujące. Pieniądze to nie wszystko.
kontakty to jest właśnie sól późniejszej pracy zawodowej


@Bover: Pracę się często dostaje "po znajomości" ale polega to na tym że jak się jest ogarniętym i wie koło kogo się zakręcić, to potem w rekrutacjach takie osoby mają fory. Np. ja aktualną robotę mam niejako "po znajomości" która była moją własną znajomością i mój szef polecił mnie aktualnemu pracodawcy bo byłem dobry jako student na praktykach a później jako junior.

Zauważyłem