Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zauważyłem że podczas leg press na samym dole ruchu zawija mi się dupa tak, że odrywa się od siedzenia w ogóle. Coś czuję że jak mam tam 350 kg nawalone to lepiej nie podwijac miednicy i nie wyginać kręgosłupa xD Jest jakieś rozwiązanie poza zmniejszeniem ROM? Może szerzej ustawic stopy? Tylko ustawienie stóp szerzej chyba spowoduje, że trochę inaczej będą czwórki zaangażowane. Jak żyć?
#mikrokoksy
  • 21
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@dsomgi00: Wiesz co, wydaje mi się, że trzymam mocno rączki(chociaż tylko palcami dosięgam do rączek xD), całe ciało też spięte, tak jak w każdym ćwiczeniu. Wrzucę tu filmik z leg press, chociaz to jeszcze nie ciężka seria.
DywanTv - @dsomgi00: Wiesz co, wydaje mi się, że trzymam mocno rączki(chociaż tylko p...
@DywanTv: a to nie jest po prostu kwestia bebecha? xD wydaje mi się właśnie że jak uda już o bebech zaczynają się opierać na dole ruchu to z jakiegoś fizyczn-biomechanicznego-przekładniowego punktu widzenia zachodzi właśnie ten efekt oderwania się dupy. Prawdopodobnie taki efekt zniknie jak zaczniesz robić jednonóż przez co większa rotację zewnętrzną biodra można robić
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IntruderXXL: Właśnie mnie to martwi. Czuję, że jakaś mocna izolacja na czwórki to jest to co na mnie działa, ale wlansje nie chce tego robić kosztem czegoś innego.
@DywanTv: Nie musisz z tego ćwiczenia rezygnować, zmniejsz zakres ruchu, dojeb ciężaru i tyle :)

Dla pewności kilka następnych razy jak będziesz robił leg press, weź jedną rękę i włóż sobie pod dolny odcinek pleców, jak poczujesz ruch pleców to znaczy że zakres ruchu wciąż za duży.

Do tego możesz pokombinować ze stawianiem nóg szerzej albo wyżej lub niżej na platformie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@IntruderXXL: Tak zrobię. Tzn. Jeszcze 2 tyg będę to robił potem kolejny blok więc będzie na pewno jakas zmiana. Żałuję strasznie, że nie ma belt squat u mnie na silce.
@DywanTv: spróbuj stopy ustawic wyżej. poza tym moim zdaniem przy leg press trzeba dobrze wykorzystywac uchwyty - ja zawsze próbowałem "przyciągać je do siebie" co bardzo mocno stabilizowało pozycje i zapobiegało odrywaniu dupy/lędzwiowego.

edit: w sumie zobaczyłem sobie jeden stary filmik i ja robiłem jeszcze inaczej - łapałem się za spód siedziska ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zobacz sobie jak to wyglądało:

https://www.instagram.com/p/Bq3AnOalMaa/?utm_medium=copy_link