Wpis z mikrobloga

@cppguy: owszem, w wielu polskich firmach tak właśnie się robi, ale na szczęście są jeszcze porządne narodowe projekty z nazwami w naszym rodzimym języku. Obczaj sobie np. ten kod:

function czyNieWybranoCalegoPrzedzialuDlaPsa() {

var flag = false;

if (czyZaznaczonoKuszetkeSypialne() && czyWybranoPsa()) {

var przedzial_ilosc = parseInt($("#przedzial").val());
var lLozek = $("#llozek");

var zbiorczaLiczbaOsob = getZbiorczaIloscOsob();

if (zbiorczaLiczbaOsob < przedzial_ilosc) {
flag = true;

} else if (lLozek.is(":visible") && (parseInt(lLozek.val()) <
@cppguy: Nie wiem czy to standard ale moim zdaniem to dobra praktyka - przecież za jakiś nieokreślony czas twój kod może rozwijać osoba nie znająca polskiego np. jakiś przybysz z Indii czy Hiszpanii. Sama firma może przecież się rozwinąć i pozyskać zagranicznych klientów albo zmienić strategie i outsourceingować klepanie kodu podwykonawcy np. na Ukrainie.
@cppguy: dobra zarzutka. Ale w moim pojmowaniu świata mimo wszystko uważam że można pisać po polsku, szczególnie jeśli mówimy o czymś co jest ściśle związane z polskim językiem. A już na 100% jeśli chodzi o skróty. Ja np wole pisać w kodzie ZUS a nie SS. I mam UoP a nie CoE. Po prostu jeśli mamy 100% team polski, 99% klientów z polski, logika biznesowa jest w pełni po polsku(np podatki,
@cppguy: Nikt nie pisze kodu w rodzimym języku bo wystarczy zatrudnienie obcokrajowca albo outsourcing za granice i masz kłopot. Niestety ale słaby bait ( ͡° ͜ʖ ͡°)